Strona główna 0_Slider Ruszyły przygotowania do remontu Wrocławskiej. Kiedy większe utrudnienia?

Ruszyły przygotowania do remontu Wrocławskiej. Kiedy większe utrudnienia? [FOTO]

1
Od wymiany poniemieckiego rurociągu zaczynają się prace na ulicy Wrocławskiej od ul. Wodnej do Łącznej. Wkrótce na jednej z najbardziej uczęszczanych arterii miasta trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami, które potrwają do listopada.
– Przed nami poważny remont naszych instalacji pod ulicą Wrocławską. Na razie, w ramach prac przygotowawczych, wymienimy poniemiecki wodociąg żeliwny na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Wodnej po stronie nieparzystej i dzięki temu wyłączymy z użytkowania takiż sam po stronie parzystej. Zgodnie z harmonogramem, prace na odcinku Wodna-Rzeźnicza zaczynamy 15 marca – informuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
Prace obejmą ponad 600-metrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Wodną do okolic skrzyżowania z ulicą Łączną. Drogowa inwestycja ma związek z rozpoczętą w tym tygodniu przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebudową sieci wodociągowej. Po wymianie instalacji wodnej, prace obejmą jezdnię i chodniki.
  W ramach tych robót przewidziano m.in. wymianę nawierzchni ulicy Wrocławskiej, remont wjazdów na posesje, wykonanie prac związanych z odwodnieniem regularnie zalewanego chodnika po stronie numerów parzystych ulicy Wrocławskiej – na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rzeźniczej. Drogowa część inwestycji, której realizacją zajmie się Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, pochłonie zgodnie z umową z wykonawcą blisko 563 tys. złotych, z czego prawie 113 tys. zł stanowi wkład Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji,  reszta jest finansowana ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Zakończenie prac drogowych planowane jest na 30 listopada 2021 roku.
Jak informuje Urząd Miejski, na remontowanym odcinku ulicy Wrocławskiej dla Etapu 1 (od ul. Wodnej do Rzeźniczej)  od 15 marca wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z przejazdem od ul. Rzeźniczej do ul. Wodnej, z zawężeniem pasa ruchu do trzech metrów. Ruch w kierunku przeciwnym zostanie pokierowany objazdami, jak dla drogi wojewódzkiej nr 379, w dwóch pętlach –  jedna przez ul.1 Maja i ul. Waleriana Łukasińskiego do ul. Esperantystów, a druga poprzez ul. Wodną i ul. Kliczkowską. Nie będzie możliwy również wjazd w ulicę Rzeźniczą (w kierunku ul. Mieszka I na skrzyżowaniu ulic Wrocławska/Rzeźnicza). Dojazd do ul. Mieszka I poprowadzony będzie ul. Wrocławską i ul. Wodną.

Po zakończeniu tego etapu prac w takim samym cyklu technologicznym rozpoczną się prace na etapie drugim, na odcinku między ul. Rzeźniczą, a skrzyżowaniem z ul. Łączną, o czym poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Od 15 marca trasy linii autobusów komunikacji miejskiej nr 7, 41,43 i 52 ulegną zmianie:

  • dla linii  7, 41 i 43 (kierunek Szarych Szeregów)

(trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Wrocławska /1 Maja, przejazd do ulicy Kościelnej, zjazd do ulicy Saperów, dalej kontynuacja ul. Wrocławską po normalnej trasie przejazdu).

Czas odjazdu autobusów linii nr 7 zostanie przyspieszony na wszystkich przystankach poprzedzających objazd o 5 minut.

  • dla linii 52

(trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Saperów /Wrocławska,  przejazd ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Wodną, przejazd ul. Wodną {przystanek zastępczy}, dalej po normalnej trasie przejazdu). Z obsługi na linii nr 52 wyłączone zostaną przystanki przy ul. Rzeźniczej i ul. Mieszka I.

Przewiduje się, że zmiany te obowiązywać będą do końca czerwca.

/opr. asz/
Poprzedni artykułZnikną puste parcele przy Bolka Świdnickiego. Powstanie tam żłobek?
Następny artykułZwrócili się o pomoc do europosłanki Zalewskiej. Z biura przyszła odpowiedź: „Można zmienić nazwę szkoły”