Strona główna 0_Slider Pożar domu jednorodzinnego przy ulicy Łąkowej

Pożar domu jednorodzinnego przy ulicy Łąkowej [FOTO/VIDEO]

0

Około 14.00 strażakom udało się ugasić pożar domu jednorodzinnego przy ulicy Łąkowej w Świdnicy, do którego doszło w środowe popołudnie. Ogień objął poddasze budynku. Żaden z mieszkańców nie został poszkodowany.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 12.20. Na miejsce skierowano w sumie sześć zastępów straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe. – Doszło do pożaru poddasza parterowego, jednorodzinnego budynku mieszkalnego – informuje Paweł Szydłowski ze świdnickiej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Według informacji przekazywanych przez świdnicką policję, w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Pożar udało się opanować około godziny 13.15. – Musimy rozebrać część zabudowy poddasza, które utrudnia dostęp do zarzewia ognia. Działania te mogą potrwać jeszcze około godziny – dodaje Szydłowski.

Strażacy zakończyli akcję gaśniczą około godziny 14.00. – Zarzewie pożaru było na poddaszu nad garażem. Część poddasza i niewielki fragment dachu są uszkodzone, a pomieszczenia na poddaszu zostały zadymione. Ze względu na umiejscowienie pożaru część mieszkalną udało się uratować, nie została również zalana. To oczywiście zależy od decyzji mieszkańców, ale parter nadaje się do zamieszkania – mówi st. kpt. Łukasz Grzelak. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w pomieszczeniu używanym jako magazynek.

/mn/

Zdjęcia z akcji OSP Świdnica:

Poprzedni artykułZgubiono klucze
Następny artykuł„Miejska Ścieżka Dźwiękowa”. Zachęcają do poznawania lokalnej historii i oprowadzają po Żarowie