Strona główna Wydarzenia Żarów „Miejska Ścieżka Dźwiękowa”. Zachęcają do poznawania lokalnej historii i oprowadzają po Żarowie

„Miejska Ścieżka Dźwiękowa”. Zachęcają do poznawania lokalnej historii i oprowadzają po Żarowie

0

Na terenie Żarowa Fundacja Inicjatywa B zainstalowała 30 tabliczek dźwiękowych, które tworzą „Miejską Ścieżkę Dźwiękową”, składającą się z 40 historii audialnych, które można poznać spacerując po mieście. Na tabliczkach umieszczono krótkie informacje tekstowe oraz kody QR, które po zeskanowaniu za pomocą aplikacji w smartfonie przeniosą odbiorcę do nagrania poświęconego danemu miejscu lub obiektowi.

W ramach trzeciej edycji projektu „Opowiadania o mieście”, Fundacja Inicjatywa B stworzyła podcasty internetowe, które poza portalami Spotify, Soundcloud, Google Podcast, Anchor oraz serwerem fundacji, można szukać w przestrzeni miejskiej. Nagrania audio inspirowane lokalną historią zostały wydane w formie tabliczek dźwiękowych. W różnych lokalizacjach na terenie Żarowa zainstalowano tabliczki dźwiękowe prezentujące 10 podcastów, nagranych w oparciu o teksty żarowskich autorek: Natalię Dominik, Magdalenę Rypan oraz Katarzyna Rembisz, i czytanych przez grono narratorów: Marzenę Ziębę, Wojciecha Klubę, Katarzynę Potoczną, Michała Sobczyńskiego, Małgorzatę Miodowską, Magdalenę Worsę-Kozak, Grzegorza Niczyporuka, Katarzynę Pawlak, Przemysława Sikorę oraz Elżbietę Suchorabską – opisuje Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B.

Tabliczki dźwiękowe składają się z krótkich informacji tekstowych oraz kodów QR, które po zeskanowaniu za pomocą aplikacji w smartfonie, przeniosą odbiorcę do pliku audio. Audialne historie najlepiej słuchać w pobliżu „tematu” prezentowanego w konkretnym opowiadaniu – dodaje Nycz. Aby ułatwić poszukiwania tabliczek dźwiękowych, żarowska fundacja przygotowała mapkę, na której zaznaczono lokalizacje wszystkich „opowiadań”. Mapa zawiera również archiwalne fotografie miejsc i obiektów, które są bohaterami czytanych historii.

Mapa oraz informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej Fundacji Inicjatywa B.

/Fundacja Inicjatywa B, opr. mn/

Poprzedni artykułPożar domu jednorodzinnego przy ulicy Łąkowej [FOTO/VIDEO]
Następny artykuł„Sułkopodobni” audycja nr 5