Strona główna Kultura “Sułkopodobni” audycja nr 5

“Sułkopodobni” audycja nr 5

0

Działająca w Świdnickim Ośrodku Kultury Alchemia teatralna zaprasza na piątą audycję z cyklu „Sułkopodobni”, która zostanie wyemitowana  26 marca o godz.18.00 w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru.

Tym razem „Sułkopodobni”  ruszają w plener, by  zmierzyć się z tajemnicami natury i metafizyką, gdyż  świat nie jest taki oczywisty, jak nam się wydaje. Autorka tekstu Mariola Mackiewicz tekst rozpisała na 3 osoby: Angelikę Jaśkiewicz, Jacka Iwancza i Mariusza Kozłowskiego.

Aby uaktywnić w czasie pandemii grupę dorosłych alchemików postanowiliśmy wykorzystać  ich głosy w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu Kowalewski-Lipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane pod konkretne duety czy tercety, bo nazwa projektu „Sułkopodobni” mówi o nas prawie wszystko. To nowe doświadczenie dla grupy, wymagające akustycznego kreowania postaci i sytuacji. Duży udział w powstawaniu słuchowisk ma profesjonalna ekipa techniczna ŚOK w składzie: Paweł Zając i Krzysztof Kowalewski, która wyczarowuje świat, gdzie czysty nonsens splata się z realizmem – opisują alchemicy.

 Audycji będzie można słuchać na stronach sok.com.pl, alchemiateatralna.pl, ich fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.