Strona główna 0_Slider Policjanci odzyskali skradzione auto. Zaskoczonych złodziei zatrzymano w sąsiednim województwie

Policjanci odzyskali skradzione auto. Zaskoczonych złodziei zatrzymano w sąsiednim województwie [FOTO/VIDEO]

4

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy na terenie Świdnicy dokonali kradzieży samochodu. Złodzieje wpadli kilka godzin później na terenie województwa opolskiego. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Odzyskany pojazd już czeka na swojego właściciela.

W piątek rano dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Peugeot Partner. Auto, w nieustalonych okolicznościach, zniknęło z parkingu na jednym z miejskich osiedli. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego tamtejszej jednostki niezwłocznie podjęli czynności w tej sprawie. W wyniku pracy operacyjnej ustalili, że poszukiwany pojazd opuścił nasze województwo i znajduje się na terenie sąsiedniego – opolskiego. W celu zweryfikowania uzyskanych wcześniej informacji, policjanci udali się w na miejsce. Zastali tam zaparkowane dwa pojazdy – Peugeot Partner skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Świdnicy oraz pojazd marki BMW, a także dwóch zaskoczonych widokiem kryminalnych mężczyzn. Jeden z nich, 25-latek, próbował ucieczki. Siedząc za kierownicą osobowego BMW najechał na blokujący mu drogę radiowóz uderzając w niego. Jego plan okazał się bezskuteczny i obaj mężczyźni trafili w ręce funkcjonariuszy – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zatrzymani zostali przewiezieni do świdnickiej jednostki, gdzie przeprowadzone zostały z nimi czynności procesowe. Ustalono, że to młodszy ze sprawców – 24-latek siedział za kierownicą skradzionego samochodu, pomimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, za co usłyszał zarzut. Przed sądem odpowie również za posiadanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, którą policjanci zabezpieczyli przy nim w trakcie zatrzymania. Mężczyzna usłyszał też zarzut za kradzież z włamaniem do samochodu Peugeot Partner.  Jego o rok starszemu koledze również przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu. Dodatkowo odpowie za zmuszenie funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem – mówi Ząbek.

Sąd zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech najbliższych miesięcy. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Peugeot Partner o wartości 30 tys. złotych, który kilka godzin po kradzieży został odzyskany, czeka już na swojego właściciela.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKierował pod wpływem środków odurzających, wpadł z narkotykami
Następny artykułZniszczony teren zielony na Osiedlu Młodych. Mieszkańcy sami próbują powstrzymać kierowców