Strona główna 112 Kierował pod wpływem środków odurzających, wpadł z narkotykami

Kierował pod wpływem środków odurzających, wpadł z narkotykami

0

Świdniccy policjanci zatrzymali 34-latka, u którego wstępne badanie wykazało, że kierował autem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna w chwil zatrzymania posiadał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę.

Do zatrzymania doszło 7 marca w godzinach popołudniowych na terenie Strzegomia. – Policjanci zauważyli samochód osobowy marki Ford. Styl jazdy kierującego mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu, okazało się że 34-letni kierujący jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak się okazało, to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu. – Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie susz koloru brunatno-zielonego oraz biały proszek. Substancje poddano badaniom na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że zabezpieczony susz to marihuana, a zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Łącznie zabezpieczono ponad 30 porcji tych narkotyków – dodaje Ząbek.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKoszt wykonania tarasu z drewna i kompozytu
Następny artykułPolicjanci odzyskali skradzione auto. Zaskoczonych złodziei zatrzymano w sąsiednim województwie [FOTO/VIDEO]