Strona główna 112 Niewybuch przy Częstochowskiej

Niewybuch przy Częstochowskiej

0

W niedzielę na terenie przy ulicy Częstochowskiej w Świdnicy został odnaleziony pocisk pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. W poniedziałek na miejscu pojawili się saperzy, którzy zajęli się zabezpieczaniem i wywiezieniem „znaleziska”.

– W niedzielę około godziny 12.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o odnalezieniu przy ulicy Częstochowskiej w Świdnicy metalowego przedmiotu o długości 30 cm przypominającego pocisk. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia niewybuchu – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął znalezisko.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/mn/

Poprzedni artykułPonad dwa miliony złotych na likwidację „kopciuchów” w czterech gminach powiatu
Następny artykułBiało-zieloni pięściarze z medalami [FOTO]