Strona główna Sport Siatkówka Kadetki Volley’a powalczyły, ale znalazły się za burtą mistrzostw Polski

Kadetki Volley’a powalczyły, ale znalazły się za burtą mistrzostw Polski

0

Nie udało się młodym siatkarkom MKS-u IgnerHome Volley Świdnica awansować do fazy półfinałowej mistrzostw Polski w kategorii kadetek. Podopieczne trenera Michała Tomiałowicza o przepustkę do kolejnej rundy walczyły w Lublinie, zajmując ostatecznie w silnie obsadzonym turnieju czwartą lokatę.

Biało-zielone rozpoczęły turniej od wygranej 3:1 z SAN-Pajdą Jarosław, a następnie przyszedł czas na dreszczowiec z gospodyniami. Ekipa TPS-u Lublin po pięciosetowej batalii zwyciężyła 3:2. Obie drużyny zdołały jednak awansować do finałowej części rywalizacji o miejsca 1-4. Tam jednak drużyny Pałacu Bydgoszcz i Dwójki Zawiercie okazały się zbyt mocne. Świdniczanki uległy pierwszym 1:3, a drugim 2:3, ale pozostawiły po sobie naprawdę dobre wrażenie, w każdym spotkaniu mając swoje szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Warto odnotować, że nasze kadetki w starciu przeciwko Dwójce Zawiercie prowadziły już 2:0, ale kolejne trzy sety padły łupem przeciwniczek. Ostatecznie zawodniczki trenera Tomiałowicza zakończył walkę na czwartej pozycji, a awans do półfinału wywalczyły właśnie zespoły z Zawiercia i Bydgoszczy.