Strona główna Artykuł sponsorowany Jaka chemia samochodowa wymagana jest w każdym samochodzie?

Jaka chemia samochodowa wymagana jest w każdym samochodzie?

0
Każdy kierowca powinien posiadać podstawowy zestaw chemii samochodowej, aby zachować swój pojazd w dobrej kondycji. Sprawdź, jakie produkty są niezbędne.

Dlaczego warto stosować chemię samochodową?
Samochód to nie tylko zadbana i dopieszczona pod każdym względem karoseria oraz pachnące wnętrze. Aby utrzymać pojazd w dobrej kondycji, należy zadbać o silnik, który stanowi serce auta – jego najważniejszy organ. Do tego dochodzą skomplikowane układy, których każdy element decyduje o sprawności auta i w konsekwencji naszym bezpieczeństwie.

Z pomocą chemii samochodowej dostępnej na moje-auto.pl łatwo można zadbać o swój samochód. Dzięki temu unikniemy częstych wizyt u mechanika, a także przedłużymy żywotność auta.

Preparaty do chłodnic
Na efektywną pracę silnika składa się wiele czynników, a jednym z nich jest jego optymalna temperatura. Układ chłodzenia jest odpowiedzialny za to, aby utrzymać ciepłotę silnika na poziomie około 100 stopni Celsjusza. Dlatego niezbędne są preparaty do układu chłodniczego, takie jak płyny do chłodnic. To specjalne produkty zwykle oparte na bazie glikolu etylowego, które nie tylko spełniają swoje zadanie przez cały rok w zakresie chłodzenia, lecz także konserwacji. Niektórzy kierowcy w ramach złudnej oszczędności chłodzą silniki wodą, która powoduje korozję silnika. W przypadku stosownych do tego środków taka sytuacja nie będzie mieć miejsca. Płyny do chłodnic zapobiegają powstawaniu rdzy i zamarzaniu.

Kolejny produkt to uszczelniacz do chłodnic. To szybki i bezpieczny dla każdego rodzaju chłodnic preparat. Nie zatyka przewodów, a co najważniejsze radzi sobie z usterką w niespełna 20 minut oraz nie wymaga demontażu chłodnicy. W razie niespodziewanych sytuacji zawsze warto mieć go ze sobą.

Jak zadbać o silnik?
Pierwszym, można powiedzieć diagnostycznym preparatem, w który warto się wyposażyć, jest preparat do mycia silników. Dlaczego jego rola jest tak ważna? Nie chodzi o same względy estetyczne. Czystość jest ważna, jednak na dobrze oczyszczonym silniku szybko można zauważyć potencjalne wycieki, które mogą wskazywać na usterki.

Kolejnym środkiem są regenatory silnika, które uszczelniają pierścienie tłokowe. Dzięki temu następuje zwiększenie ciśnienia oleju, które przekłada się na dłuższą żywotność silnika. Jest to preparat szczególnie przydatny dla samochodów, które wykonują ciężką pracę w trudnych warunkach. W konsekwencji zmniejsza się dymienie oraz tarcie, co jest dobre nie tylko dla silnika, lecz także środowiska naturalnego.

Czasami zdarza się, że nie możemy uruchomić pojazdu. Zwykle dzieje się to w zimie lub wtedy, kiedy nasz samochód jest już starszy. W awaryjnej sytuacji można sięgnąć po samostart silnika. To eterowy środek, którego użycie jest bardzo proste. Po spryskaniu nim filtra, gaźnika lub kolektora ssącego powinno udać się nam uruchomić auto.

Drugim produktem, którego pomoc będzie nieoceniona, kiedy zauważymy nieoczekiwaną usterkę – zerwanie przewodów, jest bandaż naprawczy. Jest to uniwersalny środek, którego działanie można wykorzystać również w domu. Z łatwością łączy materiały wykonane z gumy i plastiku, zachowując swoje właściwości do nawet 100°C. Jest odporny na działanie wody i oleju.

Jeżeli chcesz dobrze przygotować się do zimy, sprawdź artykuł 7 niezbędnych zimowych akcesoriów samochodowych, w którym dowiesz się, jakie akcesoria warto mieć ze sobą, kiedy za oknem pojawią się pierwsze mrozy i śnieg.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGosia Ostrowska znów sięga po laury!
Następny artykułDziurawa jak ser Lipowa doczeka się ucywilizowania? Radni apelują