Strona główna 0_Slider Gmach I Liceum Ogólnokształcącego czeka remont. Zajmą się dachem i elewacją

Gmach I Liceum Ogólnokształcącego czeka remont. Zajmą się dachem i elewacją

0

Na ponad 1,5 mln złotych szacowana jest wartość prac realizowanych w ramach pierwszego etapu remontu budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Starostwo powiatowe rozpoczęło niedawno poszukiwania wykonawcy, który zajmie się m.in. wymianą pokrycia dachowego oraz wykonaniem ocieplenia elewacji sali gimnastycznej. – Inwestycja załatwia główny problem szkoły, który spędzał mi sen z powiek – komentuje dyrektor Robert Kaśków.

W tegorocznym budżecie powiatu świdnickiego na realizację remontów i wykonanie prac budowlanych przy szkołach ponadpodstawowych przewidziano około 5 mln złotych. W planach na 2021 rok znalazła się m.in. budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, realizacja kolejnych prac w budynku głównym III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, a także termomodernizacja budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Kilka dni temu świdnickie starostwo powiatowe ogłosiło przetarg na wykonanie prac przy świdnickim liceum im. Jana Kasprowicza. – Prace są etapowane. W pierwszym etapie wykonana zostanie część dachu nad salą gimnastyczną. To część najbardziej newralgiczna i najpilniej wymagająca interwencji remontowej. Zostaną też wymienione stare okna. W ramach dalszych prac przewidziano remont elewacji i pozostałej części dachu – wylicza Robert Kaśków, dyrektor I LO, dziękując przy tym staroście oraz zarządowi powiatu za realizację inwestycji. – Naprawdę jestem strasznie szczęśliwy. To dla nas wielka radość – podkreśla.

Inwestycja bardzo mnie cieszy, bo załatwia główny problem szkoły w postaci dachu, okien i elewacji – problemu, który spędzał mi sen z powiek. Elewacja pamięta jeszcze czasy radzieckie i o dziwo wyjątkowo dobrze się zachowała, ale ostatnimi czasy ulegała coraz intensywniejszej korozji – wskazuje Kaśków. Ponieważ gmach liceum wpisany jest do wykazu zabytków, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków określił warunki, na jakich prowadzone mają być prace przy elewacji budynku. Konieczne będzie m.in. dokonanie uzgodnień z konserwatorem zabytków w zakresie faktury i kolorystyki tynków, w celu „zachowania specyficznej struktury, barwy i faktury powierzchni”.

Pierwszy etap remontu ma zostać ukończony do 30 listopada 2021 roku.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Bartosz Abramowicz

Poprzedni artykuł„Dubaj na miarę naszych możliwości”, „patodeweloperka”. Podświdnickie osiedle hitem internetu
Następny artykułSołtysi dzisiaj mają swoje święto