Strona główna 0_Slider Giełda staroci powróci po wielomiesięcznej przerwie

Giełda staroci powróci po wielomiesięcznej przerwie

0

Planowana na najbliższą niedzielę świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – potwierdzają organizatorzy wydarzenia ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Giełda Staroci od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Na giełdzie kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

W ostatnich miesiącach giełda była odwoływana z uwagi na sytuację epidemiczną, jednak najbliższe spotkanie łowców okazji ma dojść do skutku. – W związku ze szczególnymi warunkami, w jakich się odbędzie, zastosowane zostaną zasady reżimu sanitarnego. Kupujący zobowiązani będą do niegrupowania się, zachowania bezpiecznej odległości między sobą, noszenia maseczek i dezynfekowania rąk. Wystawcy natomiast zobligowani będą do przestrzegania specjalnie dostosowanego do okoliczności regulaminu – przekazał świdnicki magistrat. O organizacji najbliższej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości na świdnickim Rynku poinformowane zostały Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy.

W komunikacie wydanym przez Urząd Miejski w Świdnicy zaznaczono, że w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej, w tym wprowadzenie przez władze krajowe lub lokalne aktów prawnych uniemożliwiających przygotowanie giełdy, nastąpić mogą zmiany w organizacji wydarzenia, w tym jego odwołanie. Do tej pory takie okoliczności nie zaistniały, dlatego Świdnicki Ośrodek Kultury podtrzymuje zaproszenie na najbliższą edycję giełdy, która odbędzie się 7 marca. Targ staroci trwa zazwyczaj od godziny 8.00 do 13.00.

/mn/

Poprzedni artykułZakaz widzeń i udzielania posług religijnych w świdnickim areszcie przedłużony do końca marca
Następny artykułGaleria Świdnicka rozda prezenty Paniom!