Strona główna Wydarzenia Świdnica Dzieci witały wiosnę

Dzieci witały wiosnę [FOTO]

0

Ani pogoda, ani stan pandemii nie sprzyjają w tym roku radosnym obchodom pierwszego dnia wiosny. Przedszkola i szkoły nie rezygnują jednak z zaznaczenia, że nowa pora roku zastąpi zimę już 21 marca.

19 marca 2021 r. w klasie 1B w Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy zrobiło się zielono, kolorowo, kwieciście i radośnie. Wśród pierwszaków dominowały zielone ubrania, w oczy rzucały się kolorowe kapelusze, przeciwsłoneczne okulary, kwiaty i wstążki we włosach dziewczynek. Także zajęcia w tym dniu związane były z tą piękną porą roku. Dzieci obejrzały film pt. „Zwiastuny wiosny”, rozwiązywały wiosenny quiz, śpiewały wiosenne piosenki, rysowały tulipany z zasłoniętymi oczami i kolorowały Panią Wiosnę. Ale najbardziej wyczekiwanym momentem dnia było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą klasową marzannę. Pierwszaki wykonały aż 13 różnej wielkości marzann. Kukły zrobione były z najróżniejszych materiałów. Wszystkie były bardzo kolorowe i oryginalne. Po głosowaniu wszystkich dzieci okazało się, że I miejsce w tym konkursie zdobyła marzanna Hani Zawiły, II miejsce – wiosenna kukła Tomka Straussa, a III miejsce przypadło marzannie Kacpra Węgrzeckiego. Wszystkie dzieci biorące udział w tym konkursie otrzymały dyplomy i nagrody. To był prawdziwie wiosenny i radosny dzień, mimo że za oknem prószył śnieg – czytamy na stronie szkoły.

W piętek wiosnę witały również dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy. Przedszkolaki, ciepło ubrane w czapki, kurtki i szaliki, wypatrywały nowej pory roku w ogrodzie przy przedszkolu.

Poprzedni artykułWeterynarz radzi: Czy zwierzęta mogą mieć alergię?
Następny artykułPolonia Stal walczy o punkty w Kluczborku [RELACJA LIVE]