Strona główna Artykuł sponsorowany Dom z keramzytu – czym się wyróżnia? Poznaj wyjątkowe zalety tej technologii!

Dom z keramzytu – czym się wyróżnia? Poznaj wyjątkowe zalety tej technologii!

0
Współczesne budownictwo zaskakuje coraz to nowszymi technologiami. Do tych, które wyróżniają się funkcjonalnością i doskonałymi parametrami technicznymi, z pewnością zaliczyć można technologię pustaków z keramzytu. To materiał budowlany, który od lat doskonale sprawdza się zarówno w chłodnej Skandynawii, jak i w gorącej Hiszpanii. Czym charakteryzuje się dom z keramzytu i dlaczego warto się na niego zdecydować? Oto garść najważniejszych informacji, które nieco przybliżą Ci specyfikę tej technologii.

Kilka słów o keramzycie
W budowie domów z keramzytu wykorzystuje się keramzytowe bloczki i pustaki. Są one wykonane z kulek ceramicznych, które łączy się zaczynem cementowym. Keramzyt jest materiałem niepalnym i obojętnym chemicznie. Co więcej, nie stanowi pożywki dla grzybów i pleśni. Bloczki keramzytowe wyróżniają się lekkością, nie chłoną wilgoci i szybko wysychają – porównuje się je do oddychającej odzieży termoaktywnej. W Polsce domy z keramzytu budowane są już od ponad 40 lat. Najbardziej rozpoznawalną technologią jest system Leca BLOK, wcześniej znany także jako Optiroc BLOK.

Dom z keramzytu – dlaczego warto?
Domy z keramzytu mają wiele zalet. Są bezpieczne i wyjątkowo odporne na ogień oraz wodę. Co więcej, nie poddają się grzybom, pleśniom i nieproszonym gościom w postaci gryzoni. Z tego względu zapewniają doskonałe warunki nawet dla osób wrażliwych i alergików. Domy z keramzytu gwarantują także znakomitą termoregulację – w lecie jest w nich chłodno, z kolei w zimie – ciepło. Pozwala to znacznie obniżyć wydatki na ogrzewanie i ewentualną klimatyzację. Co również ważne, lekkie ściany keramzytowe wznosi się szybko, co istotnie skraca czas budowy.

Keramzyt – gdzie jeszcze warto go wykorzystać?
Omawiając zalety domów z keramzytu, warto wspomnieć, że sam keramzyt dostępny jest również w formie kruszywa. W takiej postaci doskonale sprawdzi się w następujących zastosowaniach:

– w ociepleniu podłóg,

– w drenażu do odwodnienia terenu,

– w drenażu piwnic,

– w aranżacji ogrodu.

Jak widzisz, rosnąca popularność domów z keramzytu nie jest przypadkowa. To technologia, która wyróżnia się licznymi zaletami i doskonale sprawdza się nawet w trudnych warunkach klimatycznych. Domy z keramzytu budowane są od lat, dzięki czemu materiał ten jest już doskonale sprawdzony. Co więcej, właściciele budynków wykonanych tą technologią, bardzo ją sobie chwalą. Warto także zaznaczyć, że użytkownicy domów z keramzytu twierdzą, że budynki te są wyjątkowo przytulne i ekonomiczne.

/Artykuł sponsorowany/