Strona główna Sport Piłka ręczna Dobre mecze chłopców, porażka młodzików i rezerwy wycofane z ligi

Dobre mecze chłopców, porażka młodzików i rezerwy wycofane z ligi

0

Trzy mecze i dwa zwycięstwa. Oto bilans minionego tygodnia młodzieżowych zespołów piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica. Obie wygrane były dziełem występującego w Dolnośląskiej Lidze Młodzików zespołu chłopców trenera Krzysztofa Terebuna. Młode Szare Wilczki wzięły rewanż na wyżej notowanych rywalach za przegrane w pierwszej rundzie!

Występująca w grupie A Dolnośląskiej Ligi Młodzików ekipa trenera Maksymiliana Palenia zmierzyła się ze Śląskiem Wrocław. Goście lepiej weszli w mecz i szybko objęli prowadzenie 8:2. Z czasem młody ŚKPR zaczął dotrzymywać kroku rywalom i nieco zmniejszył dystans. Do przerwy było już tylko 18:14 dla Śląska, W drugiej połowie spotkanie nadal było wyrównane. Ostatecznie nieco bardziej regularni szczypiorniści Śląska zwyciężyli 29:22.

ŚKPR I Świdnica – Śląsk II Wrocław 22:29 (14:18)

ŚKPR I: Smalec, Szwaczek – Turzański 7, Bieryt 3, Laska 3, Polus 3, Legan 3, Sz. Błaszczyk 2, Słomiński 1, Jarosz, Kotarba, Popławski, Sz, Paluch, Folcik, Walczak, Bednarz

Występująca w grupie B drużyna chłopców trenera Krzysztofa Terebuna gościła na swoim parkiecie w czwartek drużynę PR Gmina Siechnice i w niedzielę Chrobrego II Głogów. Oba mecze były niezwykle ciekawe. O dramaturgii pojedynku z Siechnicami najlepiej świadczy fakt że aż do 45. minuty żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od rywala na dystans większy niż dwa gole! Raz na prowadzenie wychodził ŚKPR, raz Siechnice, a na tablicy najczęściej widniał remis. Wreszcie w samej końcówce szala przechyliła się na korzyść świdniczan, którzy rzucili kolejno aż pięć goli i objęli prowadzenie 30:27. Goście rzucili się jeszcze w pogoń, ale ŚKPR nie wypuścił z rąk trzech punktów i zwyciężył 30:29. Ta wygrana i udany rewanż za przegraną 19:24 w Siechnicach z pewnością podbudowała Szare Wilczki.

W niedzielę poszli więc za ciosem i po znakomitym występie pokonali kolejnego wyżej notowanego oponenta – Chrobrego II Głogów. Wygrana 37:31 to naprawdę duża rzecz zważywszy, że w pierwszym meczu w tym sezonie Chrobry pokonał nasz zespół aż 31:16! Także pierwsze minuty spotkania rozgrywanego w Świdnicy należały do głogowian, którzy odskoczyli na 7:4. Na pierwsze prowadzenie ŚKPR wyszedł w 18. minucie (14:13). Pierwsza połowa zakończyła się remisem 19:19. W drugiej części zaczęła się już zarysowywać coraz wyraźniejsza przewaga ŚKPR-u. Krok po kroku gospodarze powiększali swoją przewagę i finalnie wyniosła ona aż siedem trafień (37:31).

ŚKPR II Świdnica – PR Gmina Siechnice 30:29 (14:14)

ŚKPR II: Anioł. Brzuzy – Mitek 12, Surma 7, Czerwiński 5, D. Błaszczyk 3, Ruszaj 2, Marek 1, Choiński, Czapla

ŚKPR II Świdnica – Chrobry II Głogów 37:31 (19:19)

ŚKPR II: Anioł, Brzuzy – Mitek 14, Czerwiński 10, D. Błaszczyk 4, Ruszaj 4, Surma 3, Marek 2, Szczygieł, Choiński, Czapla

Swój sezon przedwcześnie zakończyły już rezerwy. Wobec problemów kadrowych tego zespołu oraz niezadowalających wyników sportowych zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek. Pozostałe do rozegrania spotkania rywale wygrają walkowerem. Zawodnicy trenujący dotąd wyłącznie w zespole rezerw zostali zaproszeni na treningi pierwszej drużyny.

/ŚKPR/