Strona główna Sport Siatkówka Bez awansu, ale z olbrzymim bagażem doświadczenia

Bez awansu, ale z olbrzymim bagażem doświadczenia

0

Zadanie od początku nie należało do łatwych, a biało-zielone nie sprawiły niespodzianki. Młodziutka drużyna MKS-u IgnerHome Volley Świdnica szybko zakończyła zmagania w ramach 1/4 finału mistrzostw Polski w kategorii juniorek odbywających się w Olsztynie.

Podopieczne trenera Michała Tomiałowicza zdobywały doświadczenie, grając z bardzo mocnymi zespołami juniorskimi, przygotowując się tym samym do 1/4 finału krajowego czempionatu w kategorii kadetek, które za niecałe dwa tygodnie rozegrane zostaną w Lublinie. W spotkaniach z zespołami MKS-u Dąbrowa Górnicza oraz GKS-u 2011 Wieżyca Stężyca nasze zawodniczki, pomimo przegranej, zagrały na prawdę niezłe zawody. Zespół z Dąbrowy Górniczej na co dzień występuje w drugiej lidze grupy trzeciej i w najbliższą sobotę będzie rywalizował z naszym zespołem seniorskim, natomiast drużyna z gminy Stężyca to wicemistrz Polski juniorek z zeszłego sezonu. Cieszy fakt, że dziewczyny podjęły walkę i momentami rywalizowały jak równy z równym, a każdy punkt zdobyty nad starszymi koleżankami z parkietu dawał im dużo satysfakcji. Dodać musimy, że podopieczne trenera Tomiałowicza zdobyły duże uznanie wśród pozostałych trenerów i obserwatorów, co należy traktować jako spore wyróżnienie. Po każdym meczu dodatkowym wyróżnieniem, tym razem indywidualnym, było zdobycie statuetki MVP dla najlepszej siatkarki każdego zespołu. W meczu z Dąbrową Górniczą wyróżnienie trafiło do Martyny Gaik, natomiast po meczu ze Stężycą z wyróżnienia cieszyła się Nina Jasiecka (młodziczka). Przed dziewczynami teraz przygotowania do ćwierćfinałów w kategorii kadetek (juniorek młodszych).

Wyniki naszego zespołu:

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS IgnerHome Volley Świdnica 3:0 (25:10, 25:15, 25:16)

MKS IgnerHome Volley Świdnica – Wieżyca 2011 Stężyca 0:3 (13:25, 12:25, 14:25)

/MDvR/

Poprzedni artykułNFZ zaleca szpitalom ograniczenie zabiegów planowych. W świdnickim „Latawcu” zajęte są wszystkie łóżka covidowe
Następny artykułNieukończony budynek hospicjum zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż