Strona główna 0_Slider 301 sklepów sieci Tesco zmieniło właściciela. Co dalej ze świdnickim hipermarketem?

301 sklepów sieci Tesco zmieniło właściciela. Co dalej ze świdnickim hipermarketem?

1

Netto sfinalizowało transakcję przejęcia 301 sklepów oraz dwóch centrów dystrybucyjnych Tesco w Polsce. Zgodę na transakcję sprzedaży wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wśród przejętych placówek znalazł się m.in. supermarket w Żarowie. Niejasna pozostaje jednak przyszłość świdnickiego hipermarketu przy ulicy Strzegomskiej.

Już w czerwcu 2020 roku Netto zawarło porozumienie z Tesco o zakupie polskiej części biznesu. Od tego czasu sieć czekała na ostateczną zgodę UOKiK, umożliwiającą sfinalizowanie transakcji obejmującej przejęcie 301 sklepów. Decyzja w tej sprawie zapadła 12 marca. – Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0 – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska, sieci handlowej obecnej na polskim rynku od 25 lat i dotychczas posiadającej w kraju około 400 sklepów.

Jak dodaje Stroka, przekształcenie sklepów Tesco ma nastąpić w ciągu najbliższych 18 miesięcy, zaś personel nowych sklepów Netto „wszędzie, gdzie to możliwe” stanowić będą pracownicy byłego Tesco. Wraz z przekształcaniem kolejnych przejętych placówek, ich pracownicy przejdą program szkoleniowy, który ma ich przygotować do pracy zgodnie ze standardami obowiązującymi w ich nowym miejscu pracy. – Jesteśmy gotowi na powitanie wielu nowych, świetnych pracowników z Tesco, którzy znają swoich klientów i potrafią obsługiwać ich na poziomie, który oferujemy także w Netto – podkreśla Stroka.

Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom w Polsce za ich ciężką pracę i oddanie naszym klientom przez ponad 25 lat. Stając się częścią połączonej działalności z Salling Group, nasze sklepy i pracownicy są dobrze przygotowani do dalszej, pełnej sukcesów pracy i wykorzystania możliwości rozwoju w Polsce. Sprzedaż Tesco Polska pozwala nam skupić się na rozwoju biznesu w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, na Węgrzech i na Słowacji – komentuje z kolei Ken Murphy, Prezes Grupy Tesco.

Przedstawiciele Netto Polska potwierdzają, że wśród placówek Tesco przejętych w ramach sfinalizowanej niedawno transakcji znalazł się supermarket w Żarowie, jednak nie hipermarket tej sieci w Świdnicy. Handlowy obiekt wybudowany w 2004 roku przy ulicy Strzegomskiej był pierwszym tak dużym sklepem w mieście. Z pytaniami dotyczącymi przyszłości świdnickiego hipermarketu zwróciliśmy się do biura prasowego Netto Polska.

Aktualizacja: Chcielibyśmy poinformować, że obecnie wciąż pracujemy nad szczegółowymi planami dotyczącymi poszczególnych sklepów. Będziemy informować o nich Państwa w późniejszym terminie – przekazała Ewa Zaborska z firmy Lighthouse, reprezentującej Netto Polska, w odpowiedzi udzielonej 18 marca.

W przeszłości na terenie powiatu świdnickiego markety sieci Tesco działały przy ulicy Marcinkowskiego w Świdnicy oraz przy ulicy Wałbrzyskiej w Świebodzicach. Informacje dotyczące ich zamknięcia ogłaszano odpowiednio w lutym 2018 roku w styczniu 2019 roku.

/mn/

fot. Bartosz Abramowicz, mn

Poprzedni artykułMłodzicy i chłopcy walczyli o kolejne punkty
Następny artykułWygrali ligę już po raz piąty