Strona główna Sport Piłka nożna Wygrali ligę już po raz piąty

Wygrali ligę już po raz piąty

0

Sezon 2020/2021 Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup przejdzie do historii pod wieloma względami. – Po pierwsze, jako jedyni w regionie, pomimo niestabilnej sytuacji związanej z epidemią, przeprowadziliśmy w okresie jesienno-zimowym rozgrywki piłki halowej. Po drugie, o zwycięstwie po raz pierwszy zadecydowała pierwsza runda rozgrywek, w której rozgrywano mecze systemem każdy z każdym. Nie udało się rozegrać spotkań rewanżowych – tłumaczą organizatorzy.

Na finiszu, po raz piąty w historii rozgrywek triumfowali piłkarze Wektora Świdnica. Tym samym świdniccy zawodnicy są pierwszą drużyną, której ta sztuka udała się pięciokrotnie. Wyprzedzili w tej klasyfikacji KKZ Zaskoczonych Żarów. Wektor nie miał sobie równych, odnosząc komplet zwycięstw. Podium pierwszej Ligi Electrolux Cup uzupełnili Cannabis oraz beniaminek Wierzbianka Wierzbna. Sensacyjnie na ostatnim miejscu sezon zakończył ubiegłoroczny triumfator Auto-Shop Żarów. Dla żarowian oznacza to, iż w kolejnej edycji rozgrywek będą występować w II lidze Electrolux Cup. Jeśli już mowa o drugoligowcach, to tytuł mistrzowski i awans dla debiutujących piłkarzy Zebra Team.

Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim drużynom za udział w rozgrywkach Electrolux Cup. Tegoroczne rozgrywki odbywały się w trudnych dla nas wszystkich czasach, dlatego tym bardziej gratuluję i składam podziękowania na ręce zawodników. Zapraszam na czternastą edycję Electrolux Cup, mam nadzieję, że będziemy mogli się spotkać już w większym gronie – mówił podczas zakończenia rozgrywek zastępca burmistrza Żarowa, Przemysław Sikora.

Skład zwycięzców – Wektoru Świdnica: Konrad Leletko, Grzegorz Borowy, Jakub Filipczak, Dawid Kusio, Maciej Madziała, Michał Morawski, Wojciech Sowa, Kamil Szczygieł, Wojciech Szuba, Artur Zielonka, Patryk Paszkowski, Maciej Turzański.

Końcowa klasyfikacja:

I liga Electrolux Cup:
1. Wektor Świdnica
2. Cannabis
3. Wierzbianka Wierzbna
4. Electrolux Żarów
5. Szkółka Ajaxu
6. Auto-Shop Żarów

II liga Electrolux Cup:
1. Zebra Team
2. Green Team
3. Lipton Team
4. LKP Piotrowice Świdnickie
5. Electrolux Świdnica

Laureaci nagród indywidualnych:

I liga Electrolux Cup
najlepszy bramkarz – Oskar Wajdzik (Cannabis)
najlepszy zawodnik – Wojciech Ciuba (Wierzbianka Wierzbna)
najlepszy strzelec – Wojciech Szuba (Wektor Świdnica)

II liga Electrolux Cup
najlepszy bramkarz – Bartosz Górski (Zebra Team)
najlepszy zawodnik – Jan Gałka (Lipton Team)
najlepszy strzelec – Przemysław Kloc (Zebra Team)

/UM Żarów/

Poprzedni artykuł301 sklepów sieci Tesco zmieniło właściciela. Co dalej ze świdnickim hipermarketem?
Następny artykułNarodowy Spis Powszechny rusza za dwa tygodnie. Jak będzie można się spisać?