Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zamiast do śmieci baterie wrzucili do specjalnych pojemników

Zamiast do śmieci baterie wrzucili do specjalnych pojemników

0

W Walentynki mieszkańcy Świebodzic okazali swoje serce dla planety. Do specjalnych pojemników wrzucali zużyte baterie, a w zamian zabierali bawełniane torby wielokrotnego użytku i słodycze lokalnego producenta.

Gmina Świebodzice dołączyła do ogólnopolskiej akcji społecznej, której celem jest popularyzacja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii. Świebodziczanie mogli wrzucić zużyte baterie do specjalnego pojemnika w Ratuszu Miejskim, a ich liczba pokazała,  jak bardzo potrzebne jest stałe miejsce zwrotu.

Do kwietnia dedykowane pojemniki będą ustawione w Urzędzie Miejskim: ul. Rynek 1 oraz na ul. Żeromskiego 27. Natomiast, w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców możliwością oddania tego typu odpadów, podjęte zostaną czynności mające na celu ustawienie pojemnika na elektrośmieci, który byłby łatwo dostępny dla wszystkich – zapewniają urzędnicy.

Do tej pory w „EkoWalentynkach” uczestniczyło ponad 1000 partnerów: szkoły, przedszkola, organizacje społeczne, samorządy, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. Dzięki tegorocznemu koordynatorowi ogólnopolskiej akcji Stowarzyszeniu Czysty Wałbrzych Świebodzice również włączyły się w działania w regionie. Głównymi Partnerami akcji są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu Organizacja Odzysku.

/Źródło i zdjęcia UM Świebodzice, opr. red./