Strona główna 0_Slider Wrocławska od marca, al. Niepodległości od maja. Najbliższe miesiące pod znakiem drogowych...

Wrocławska od marca, al. Niepodległości od maja. Najbliższe miesiące pod znakiem drogowych remontów

0

Drogowcy zajmą się w tym roku remontem ulicy Wrocławskiej oraz przebudową al. Niepodległości. – Wyłączenie dwóch tak ważnych arterii spowoduje dyskomfort kierowców. Pamiętajmy jednak, że te przejściowe utrudnienia zakończone zostaną zdecydowanym podniesieniem komfortu jazdy na dwóch ważnych ulicach – wskazuje Maciej Gleba, dyrektor wydziału dróg i infrastruktury miejskiej świdnickiego magistratu.

W pierwszej kolejności prace ruszą na ulicy Wrocławskiej i obejmą ponad 600-metrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Wodną do okolic skrzyżowania z ulicą Łączną. Drogowa inwestycja ma związek z planowaną przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebudową sieci wodociągowej. Wodociągowa spółka ma przystąpić do swojej części robót na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. Zakończenie prac drogowych planowane jest na 30 listopada 2021 roku. W ramach tych robót przewidziano m.in. wymianę nawierzchni ulicy Wrocławskiej, remont wjazdów na posesje, wykonanie prac związanych z odwodnieniem regularnie zalewanego chodnika po stronie numerów parzystych ulicy Wrocławskiej – na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rzeźniczej. Drogowa część inwestycji, której realizacją zajmie się Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, pochłonie blisko 563 tys. złotych.

Wyczekiwanego przez zmotoryzowanych remontu doczeka się również 400-metrowy fragment al. Niepodległości na odcinku od pl. Wolności do skrzyżowania z ulicą 8 Maja. Będzie to pierwszy z trzech etapów przebudowy alei. Według planów świdnickiego magistratu w następnej kolejności remont przejdzie fragment od 8 Maja do skrzyżowania z ulicą Nauczycielską. Ostatni etap obejmie odcinek od Nauczycielskiej do pl. Grunwaldzkiego. W ramach I etapu przebudowana zostanie jezdnia al. Niepodległości, chodniki i oświetlenie uliczne, na istniejącym przejściu dla pieszych przy banku Santander przewidziano budowę azylu dla pieszych, na wysokości skweru znajdującego się między al. Niepodległości a ulicą Garbarską wykonana zostanie zatoka autobusowa, natomiast wzdłuż alei powstanie 20 miejsc parkingowych. Za kwotę ponad 5 mln 800 tys. złotych prace realizować będzie spółka Polskie Surowce Skalne, znana z wcześniejszych robót na ulicach Siostrzanej i Franciszkańskiej. Prace mają ruszyć w maju i potrwać do 31 maja 2022 roku.

Remont ulicy Wrocławskiej będzie trwał od marca do listopada tego roku, więc prace na obu drogach będą się pokrywały przez pół roku – wskazuje Maciej Gleba, dyrektor wydziału dróg i infrastruktury miejskiej świdnickiego magistratu. – Wyłączenie dwóch tak ważnych arterii spowoduje dyskomfort kierowców. Pamiętajmy jednak, że te przejściowe utrudnienia zakończone zostaną zdecydowanym podniesieniem komfortu jazdy na dwóch ważnych ulicach – zaznacza.

O faktycznym terminie realizacji prac na ulicy Wrocławskiej oraz al. Niepodległości, a także o wprowadzanych zmianach w organizacji ruchu, będziemy informować.

/mn/

Poprzedni artykułPo długiej przerwie pierwszy koncert na żywo
Następny artykułProjekt Świetlica. Wspierają uczniów w czasie edukacji zdalnej