Strona główna Wydarzenia Świdnica Projekt Świetlica. Wspierają uczniów w czasie edukacji zdalnej

Projekt Świetlica. Wspierają uczniów w czasie edukacji zdalnej

0

Fundacja Ładne Historie, znana m.in. z popularnej akcji “Lato na podwórku, realizuje skierowany do uczniów świdnickich podstawówek Projekt Świetlica. – Zależy nam, aby dotrzeć do dzieci i młodzieży, które w czasie edukacji zdalnej potrzebują wsparcia w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości – wskazują przedstawiciele Fundacji.

W odpowiedzi na obecną sytuację związaną z edukacją zdalną Fundacja Ładne Historie organizuje kompetencyjną pomoc dla uczniów świdnickich szkół podstawowych, których szczególnie dotyka sytuacja związana z zaleceniem pozostania w domu. Celem działania jest również wsparcie rodziców w tym trudnym momencie konieczności pogodzenia pracy zawodowej i opieki nad dziećmi – wyjaśnia Kalina Żaczek z Fundacji Ładne Historie.

W związku z tym Fundacja kontynuuje zajęcia, w ramach wsparcia dla zainteresowanych dzieci i młodzieży, podczas których można skorzystać z pomocy animatorek w odrabianiu lekcji oraz z zajęć kreatywnych, które pomogą w niwelowaniu negatywnych skutków izolacji.

Zajęcia dla uczniów klas 4-8 świdnickich szkół podstawowych odbywają się jeszcze przez tydzień – od 1 do 5 marca od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17.00. Wszystkie zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w grupach maksymalnie 4-osobowych, w Świdnicy w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Długa 33, parter, sala konferencyjna. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Aby wziąć udział w zajęciach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i po prostu pojawić się punktualnie w Centrum w wybranym terminie. – Zachęcamy osoby, które chcą skorzystać z możliwości odrobienia w tym czasie lekcji do zabierania ze sobą książek i zeszytów – zaprasza Żaczek.

/Fundacja Ładne Historie, opr. mn/