Strona główna Wydarzenia Świebodzice Wodne Centrum Rekreacji może wznowić działalność

Wodne Centrum Rekreacji może wznowić działalność

0

12 lutego zniesione zostały obostrzenia dotyczące działalności basenów. W rządowym rozporządzeniu zaznaczono jednak, że luzowanie zakazów nie obejmuje aquaparków. Z tego powodu Wodne Centrum Rekreacji w Świebodzicach, które zakwalifikowane zostało jako aquapark, nie mogło zostać otwarte. Zarządzający obiektem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach postanowił zawalczyć o ponowne udostępnienie krytej pływalni mieszkańcom. W środę poinformowano o pomyślnym finale tych starań. 

Świebodzicki OSiR poinformował o problemie związanym z ponownym otwarciem obiektu 12 lutego. – W związku z uzyskanymi z Ministerstwa Sportu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, interpretacjami i zakwalifikowaniu naszego obiektu jako Aquaparku (nie ma znaczenie dla tego statusu czy części obiektu zostaną wyłączone), działalność Wodnego Centrum Rekreacji pozostaje zawieszona. Zgodnie z regulacjami Rozporządzenia Rady Ministrów dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii działalność Aquaparków pozostaje zawieszona, a korzystać z niej mogą wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych – przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Władze Ośrodka postanowiły odwołać się od otrzymanej opinii do wojewódzkiego sanepidu, dążąc do możliwości ponownego uruchomienia krytej pływalni. – W piśmie przedstawiliśmy charakterystykę naszego obiektu oraz jego specyfikację. Zwróciliśmy, że w ościennych powiatach podobne obiekty mają możliwość funkcjonowania, co jest w pewnym zakresie dyskryminujące dla naszego obiektu i naszych mieszkańców – wyjaśniali jeszcze we wtorek przedstawiciele OSiR Świebodzice.

Pozytywna odpowiedź w tej sprawie dotarła do Świebodzic w środę. – W związku z pozytywnymi informacjami z Dolnośląskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, od 18 lutego 2021 roku otwieramy Wodne Centrum Rekreacji z ograniczeniami. Dostępne do użytku będą: basen sportowy, basen rekreacyjny, strefa saun. Wyłączone z użytku zostają: jacuzzi, zjeżdżalnie, inne atrakcje wodne (wodny plac zabaw dla dzieci, masaże wodne, bicze wodne, gejzery itp.) – poinformowano.

Godziny otwarcia Wodnego Centrum Rekreacji: poniedziałek – 9.00-22.00, wtorek – 6.00-22.00, środa – 6.00-22.00, czwartek – 6.00-22.00, piątek – 6.00-22.00, sobota – 7.00-22.00, niedziela – 7.00-22.00.

/OSiR Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułKierował autem mając ponad 3 promile
Następny artykułPotrzeba 3 milionów na obiecywaną odbudowę parkowej wieżyczki. Środków na ten cel jeszcze nie zarezerwowano