Strona główna 0_Slider Wiosna coraz bliżej? W środę na Dolnym Śląsku nawet 18 stopni!

Wiosna coraz bliżej? W środę na Dolnym Śląsku nawet 18 stopni!

0

Iście wiosenna pogoda, za sporą ilością słońca i temperaturami sięgającymi nawet 18°C, będzie nam towarzyszyć w tym tygodniu – zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ze słonecznej aury już teraz chętnie korzystają świdniczanie, wybierając się na spacery po miejskich parkach.

Ten tydzień będzie kontynuacją ocieplenia, które rozpoczęło się w drugiej połowie zeszłego tygodnia. Iście wiosenna pogoda będzie obfitować w sporą ilość słońca i wysokie wartości temperatur, bo w połowie tygodnia na południowym zachodzie termometry mogą pokazywać nawet 18°C. Nawet nieznaczne ochłodzenie, prognozowane na koniec tygodnia, nie oddali nas od zbliżającej się dużymi krokami wiosny – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 22 lutego:

Po południu i wieczorem zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na wtorek, 23 lutego:

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe, miejscami w rejonie mgieł wzrastające do dużego. Lokalnie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie małe, tylko rano w rejonie mgieł duże. Rano miejscami utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe, lokalnie na wschodzie regionu oraz w rejonie mgieł duże. Gdzieniegdzie utworzy się mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonie dużego zachmurzenie około 1°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr dość silny, po północy wzmagający się do silnego, od 30 km/h do 45 km/h, nad ranem w porywach około 60 km/h, północno-zachodni i północny.

W dzień zachmurzenie małe, tylko rano w rejonie mgieł duże. Rano lokalnie utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C, lokalnie około 18°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr dość silny, okresami porywisty, północny i północno-zachodni, wieczorem skręcający na zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na środę, 24 lutego:

W nocy z wtorku na środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, lokalnie około 3°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 7°C do 9°C. Wiatr dość silny, okresami porywisty, północny i północno-zachodni, wieczorem skręcający na zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na czwartek, 25 lutego:

Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C, lokalnie w rejonie górskim około 12°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 6°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, z kierunków zachodnich, tylko w środę przejściowo południowy.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na piątek, 26 lutego:

Zachmurzenie małe, w dzień wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) spadek temperatury od 6°C w nocy do 0°C w dzień. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na sobotę, 27 lutego:

Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 28 lutego:

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -2°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

/IMGW, opr. mn/

fot. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułŚwidnickie święto akrobatyki sportowej [FOTO]
Następny artykułKierował autem mając ponad 2,5 promila