Strona główna Temat dnia Sytuacja na drogach nadal bardzo trudna

Sytuacja na drogach nadal bardzo trudna

0

Jest ślisko, a miejscami zalega błoto pośniegowe. Poranne opady śniegu zniweczyły wczorajsze wysiłki drogowców, jednak nie ma informacji i zablokowanych odcinkach dróg.

O oblodzeniu drogi powiatowej ze Świdnicy do Burkatowa od rana alarmowali kierowcy. W Burkatowie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. – Około 5 rano znów były intensywne opady śniegu. Na drogach cały czas pracuje nasz sprzęt. Pługi w pierwszej kolejności są wysyłane do najdalej położonych miejscowości powiatu. Staramy się reagować na każdy sygnał, ale sytuacja jest bardzo trudna – mówi dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński. Wszystkie powiatówki są przejezdne.

Nie ma informacji o zablokowanych odcinkach dróg krajowych. Według danych przekazywanych przez GDDKiA, śliska nawierzchnia w dalszym ciągu występuje na większości krajowych tras w regionie – na drogach nr 5, 35 i 34.

Informacje o warunkach ruchu na drogach krajowych zbierane są przez Punkty Informacji Drogowej (PID). Dane te są następnie umieszczane na stronie internetowej GDDKiA, w zakładce “Serwis dla kierowców”. Szczegółowe informacje o warunkach drogowych panujących na drogach krajowych podawane są również pod całodobowym numerem Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

W przypadku dróg wojewódzkich, na stronie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu można się zapoznać z planem zimowego utrzymania w sezonie 2020/2021. Bieżący stan dróg wojewódzkich można z kolei sprawdzić pobierając aktualny raport, który również udostępniany jest na stronie DSDiK.

Masz zdjęcia do tego tematu? Chcesz zgłosić utrudnienia? Pisz! [email protected]

Kontakt z podmiotami odpowiedzialnymi za utrzymanie dróg:

– drogi krajowe (DK5 na odcinku od węzła Kostomłoty do Bolkowa, DK34 od Świebodzic do Dobromierza, DK35 od granic Wałbrzycha do Gniechowic) podlegają utrzymaniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Rejon Dróg w Wałbrzychu: tel. 74 841 03 65.

– drogi wojewódzkie (na terenie Świdnicy: ul. Wałbrzyska, pl. Grunwaldzki, al. Niepodległości, ul. Wrocławska od pl. Wolności do Łącznej, ul. Łączna, ul. Przemysłowa, ul. Kopernika od Przemysłowej do Towarowej, ul. Towarowa, ul. Westerplatte od Towarowej do granic administracyjnych miasta) są utrzymywane przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu – tel. 71 39 17 196 (całodobowo), Obwód w Olszyńcu – tel. 74 845 33 57, służba utrzymaniowa rejon w Wałbrzychu – tel. 74 843 11 17.

– drogi powiatowe (na terenie Świdnicy: ul. Kochanowskiego, ul. Bystrzycka, ul. Westerplatte od Bystrzyckiej do Towarowej) podlegają utrzymaniu przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego – tel. 74 66 22 920 wewn. 25, adres e-mail: [email protected]

– drogi gminne w Świdnicy – w zimowym sezonie 2020/2021 za utrzymanie dróg gminnych, ciągów pieszych, alejek i schodów oraz przystanków komunikacyjnych na terenie miasta odpowiada Farma Miejska – tel. 74 851 39 88.

/red./

Poprzedni artykułJechał, a nie powinien
Następny artykułIle kosztuje fotowoltaika – czy to się opłaca?