Strona główna Wydarzenia Strzegom Świetlica w Rusku odnowiona

Świetlica w Rusku odnowiona

0

W ostatnich miesiącach świetlica wiejska w sołectwie Rusko przeszła metamorfozę. Pomieszczenia zostały odnowione, a wszystkie usterki usunięte.

Główna sala została pomalowana oraz wymieniono w niej oświetlenie. Cały wystrój jest utrzymany w stylu, który pozwala na organizację wielu różnych spotkań i imprez. Także mała sala, która jest głównym miejscem spotkań kulturalno-edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców tej miejscowości, została wyposażona w nowe meble. W kuchni została zamontowana klimatyzacja; wcześniej pomieszczenie to nie miało odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

– Pragnę podziękować całej Radzie Sołeckiej Ruska, która była prekursorem zmian. Dziękuję również wielu osobom spoza rady, które mocno pomagały w remoncie tj. Tomaszowi Gesingowi, Michałowi Bochyńskiemu i Celinie Giemzie oraz naszym wspaniałym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. W imieniu mieszkańców dziękuję oczywiście burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie, który wspomógł nas finansowo. Dziękuję również dyrekcji i pracownikom Strzegomskiego Centrum Kultury za koordynowanie prac podczas remontu. Krzysztof Kalinowski oraz Józef Hernik bardzo nam pomogli przy organizacji prac remontowych – podkreśla sołtys Mieczysław Łopatka.

/UM Strzegom/

.

Koszt robót budowlanych wyniósł ok. 20 tys. zł. Materiały budowlane zostały zakupione w ramach funduszu sołeckiego. Wykonawcą remontu była firma ADMECH Dariusz Janiak ze Strzegomia.

Poprzedni artykułOszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uwaga na fałszywe maile
Następny artykułPocisk artyleryjski nad rzeką