Strona główna 112 Pocisk artyleryjski nad rzeką

Pocisk artyleryjski nad rzeką

0

30-centymetrowy pocisk artyleryjski został znaleziony dzisiaj podczas prac porządkowych przy rzece Piławie w okolicach Boleścina, nieopodal drogi wojewódzkiej nr 382 ze Świdnicy do Dzierżoniowa. Na miejsce wezwano saperów.

– W godzinach porannych na terenie gminy Świdnica, podczas prac porządkowych w rejonie rzeki Piława, znaleziony został niewybuch. O znalezisku natychmiast został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia niewybuchu w postaci skorodowanego pocisku artyleryjskiego, pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znalezisko. – Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne – przypomina Ząbek.

/red./

Poprzedni artykułŚwietlica w Rusku odnowiona
Następny artykułPonad 12 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?