Strona główna Sport Piłka nożna Sosnowiec zdobyty, biało-zielona dominacja na Śląsku

Sosnowiec zdobyty, biało-zielona dominacja na Śląsku

0

Siedem zwycięstw w siedmiu rozegranych spotkaniach zanotowała drużyna żaków Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2012 podczas rozgrywanej w Sosnowcu prestiżowej Ekstraligi Talentów. Znakomita gra poskutkowała także licznymi wyróżnieniami. Drużyna trenera Andrieja Kozachenko sięgnęła po tytuł najlepszej ofensywy turnieju, a Igor Paszkowski został najlepszym zawodnikiem zawodów. 

Świdniczanie rozpoczęli od pewnego zwycięstwa w wymiarze 5:0 z Akademią Piłki Nożnej Sportowiec Modlniczka, a następnie nie dali szans Młodemu MKS-owi Kluczbork, wygrywając 8:0. Później przyszedł czas na znacznie bardziej wyrównane zawody. W trzecim boju biało-zieloni zmierzyli się z Unią Oświęcim, finalnie triumfując 5:4. Kolejne spotkania to wygrane z Rodłem Opole (8:2) i ekipą Zaborze Zabrze (7:1). Większych kłopotów nie sprawili nam także przedstawiciele Pogoni Imielin (7:1), ale inaczej było już w konfrontacji z Mineralnymi Krynica Zdrój. Ostatecznie wyrównane starcie zakończyło się zwycięstwem świdnickich zawodników w wymiarze 4:3. Biało-zieloni sięgnęli po tytuł najlepszej ofensywy turnieju, a Igor Paszkowski został uznany MVP turnieju.

Skład Polonii-Stali Świdnica: Antoniuk, Marciniszyn, Kołakowski, Majewski, Politański, Ulfik, Sidor, Paszkowski, Folkman.

/MDvR/

Poprzedni artykułZapora zalewu Witoszówka do remontu. Prace pochłoną ponad 700 tys. złotych
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]