Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Pracownik przedszkola zakażony koronawirusem

Pracownik przedszkola zakażony koronawirusem

0

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u jednego z pracowników obsługi przedszkola „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej. Osoba ta nie miała bezpośredniego kontaktu z dziećmi. Placówka została zdezynfekowana i w najbliższych dniach, zgodnie z decyzją sanepidu, będzie działać na dotychczasowych zasadach.

Informuję, że w dniu 25 lutego 2021 roku w godzinach popołudniowych u jednego z pracowników obsługi przedszkola stwierdzono wirusa COVID-19. Po wdrożeniu obowiązującej w takich sytuacjach procedury, osoba ta została skierowana na izolację. Dwie osoby, które miały najbliższy kontakt z zarażoną, przebywają na kwarantannie. Osoby te nie miały bezpośredniej styczności z dziećmi – informuje Jadwiga Chrobak, dyrektor przedszkola.

Placówka została dodatkowo zdezynfekowana w godzinach popołudniowych w dniu 25 lutego. Zgodnie z ustaleniami z Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy, zdarzenie nie wpłynie na funkcjonowanie przedszkola i żłobka. W kolejnych dniach będą one czynne na dotychczasowych zasadach – dodaje Chrobak.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułSama przyłbica czy szalik już nie wystarczą. Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania twarzy
Następny artykułPo raz piąty grają dla Kuby! [FOTO]