Strona główna 0_Slider Po raz piąty grają dla Kuby!

Po raz piąty grają dla Kuby! [FOTO]

0

Na terenie dwóch hal sportowych trwa piąta edycja Memoriału Kuby Marcinkowskiego w piłce ręcznej. Trzydniowe zmagania rozpoczęły się w piątkowe popołudnie i potrwają do niedzieli. Rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach wiekowych – młodzików z rocznika 2006 i chłopców z rocznika 2008.

W starszej kategorii młodzików oprócz gospodarzy turnieju – ŚKPR-u Świdnica w hali na Zawiszowie prezentują się jeszcze piłkarze ręczni Śląska Wrocław, Chrobrego Głogów, Jedynki Ziębice, Kusego Szczecin, Orła Opole, Spartakusa Zielona Góra i Kadry Województwa Zachodniopomorskiego. Walka o wygraną toczy się systemem „każdy z każdym”. W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 105 przy ulicy Saperów grają chłopcy z rocznika 2008. Dwanaście zespołów przydzielono do dwóch grup. W grupie A oglądamy na starcie ŚKPR Świdnica, MSPR 7 Huras Legnica, Orła Opole, UKS 3 Nowa Sól, SAS Artur Siódmiak Gdańsk i Bór Oborniki Śląskie. W grupie B znalazły się zespoły Żagwi Dzierżoniów, Chrobrego Żórawina, Olimpu Grodków, Victorii Świebodzice, Kusego Szczecin i UKS-u 9 Legnica.

Jakub Marcinkowski (2000-2015) był uznawany za jeden z największych talentów świdnickiej piłki ręcznej w ostatnich latach. Lider drużyny na boisku i poza nim. Imponował warunkami fizycznymi. Dysponował mocnym rzutem lewą ręką. Zmarł niespodziewanie 29 maja 2015 roku podczas rozgrywanego w Kielcach finału Mistrzostw Polski młodzików.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPracownik przedszkola zakażony koronawirusem
Następny artykułBlisko 50 nowych zakażeń w powiecie świdnickim, ponad 600 osób na kwarantannie