Strona główna Temat dnia Nauczyciel i wieloletni radny Michał Ossowski z tytułem Zasłużonego dla Województwa Dolnośląskiego

Nauczyciel i wieloletni radny Michał Ossowski z tytułem Zasłużonego dla Województwa Dolnośląskiego

0

Podczas czwartkowych, 25 lutego 2021r. obrad Sejmik Dolnośląski jednogłośnie przyznał Michałowi Ossowskiemu Srebrną Odznakę Honorową ” Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Wyróżniony jest wieloletnim mieszkańcem Świdnicy, który zapisał się w najnowszej historii jako znakomity nauczyciel matematyki i wieloletni radny Rady Miejskiej.

Zdjęcie użyczone

Michał Ossowski przyszedł na świat w Husne Niżne w 1940r na dalekich rubieżach Rzeczpospolitej. Po II wojnie światowej  wraz z rodziną zamieszkał w powiecie świdnickim. Jest absolwentem I Liceum  Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza. Studia wyższe na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego ukończył w 1962r.

Michał Ossowski był wieloletnim wychowawcą pokoleń uczniów „Kasprowicza”, autorytetem i wzorem wychowania patriotycznego dla wielu świdniczan. Angażował się w tworzenie pierwszej Solidarności w 1980r. , a później w pracę Rady Miejskiej jako radny i przewodniczący rady. Został uhonorowany miejskim wyróżnieniem Zasłużonego dla Świdnicy.

Wnioskodawcą przyznanie tytułu Zasłużonego dla Województwa Dolnośląskiego  było Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów I Liceum,  w imieniu którego występował Bolesław Marciniszyn.

Wnioskodawcy dziękują Jackowi Iwanczowi, dyrektorowi II Liceum im. Stefana Banacha w Świdnicy który jako radny Sejmiku prowadził tę sprawę w Sejmiku Dolnośląskim. Starania wsparł Robert Kaśków, dyrektor I LO w Świdnicy.

/opr. red./

Poprzedni artykułNowy dworzec kolejowy w Imbramowicach otwarty [FOTO/VIDEO]
Następny artykułSzukają sposobu na kombinatorów. Będą ważyć śmieci