Strona główna Kultura Muzycznie o e-mocjach

Muzycznie o e-mocjach

0

Świdnickie przedszkolaki będą mogły wziąć udział w to projekt muzyczno- edukacyjnym E- mocje – powiedz, co czujesz?”, który uczy dzieci rozpoznawać, oswajać i wyrażać emocje za pomocą muzyki.

W trakcie trwania projektu dzieci poznają wartość i rolę różnych uczuć. Zabawa jest najlepszą formą uczenia się, dlatego przedszkolaki będą się bawić emocjami, śpiewając o nich. Projekt zrealizowany zostanie w formie jednorazowych zajęć dla chętnych w każdym przedszkolu w Świdnicy.

– Dzieci uczą się przez zabawę, zwłaszcza kiedy mogą przeżywać, doświadczać, eksperymentować. Lubią też śpiewać, dlatego pomyślałam, że śpiewanie o emocjach może być nie tylko fajną zabawą, ale doskonałą przestrzenią by nauczyć się je rozpoznawać, nazywać, bawiąc się nimi. Piosenki o emocjach dają dzieciom muzyczną frajdę oraz niosą ze sobą wartościowe treści – mówi Sylwia Łabuda z Fundacji „Z Innej Bajki”, autorka projektu.

Celem projektu jest pomoc dzieciom w ich rozwoju emocjonalnym. Przedszkolaki dzięki doświadczaniu emocji będą potrafiły je rozpoznawać, nazywać i rozmawiać o nich. Pozwoli im to stać się wrażliwymi ludźmi, którzy rozumieją własne i cudze przeżycia. W projekt zaangażowała się Agata Świętoń – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, logopedka i pomysłodawczyni płyty dla dzieci „Emocje”.

Do projektu zaprosiliśmy Miasto Świdnica, które z otwartością i entuzjazmem zaangażowało się w projekt i wspiera jego realizację – mówi Sylwia Łabuda.

Nowatorskie i innowacyjne projekty edukacyjne we współpracy z organizacjami pozarządowymi pozwalają naszym instytucjom i placówkom wszechstronnie się rozwijać. Kolejny tego typu projekt z fundacją „Z innej bajki” jest niezwykle cenny, ciekawy i spotkał się z dużym zainteresowaniem przedszkoli publicznych i niepublicznych. Dziękujemy serdecznie za tę inicjatywę i zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent Świdnicy.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w projekcie? Wybrać jedną emocję z płyty „Emocje”, nagrać amatorski teledysk do piosenki i przesłać do fundacji za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Płyta „Emocje” to muzyczny zawrót głowy dla najmłodszych. Zaglądamy w głąb siebie, aby zauważyć, nazwać i zrozumieć nasze emocje. Świadome przeżywanie i poznawanie wszystkiego, co niesie ze sobą dzieciństwo to recepta na szczęśliwą i dobrą dorosłość.

Wszystkie przedszkola, które wezmą udział w projekcie otrzymają książki i inne materiały do pracy z emocjami na co dzień.  Zapraszamy do zabawy, bo śpiewanie jest super, a śpiewanie o emocjach jest nie tylko super, ale też super ważne! dodaje Sylwia Łabuda z Fundacji „Z Innej Bajki”.

Projekt fundacji “Z Innej Bajki” współfinansowany dzięki programowi wolontariatu pracowników TMMP – Pomoc z Toyoty oraz Miastu Świdnica.

Poprzedni artykuł7 gorących napojów na zimowe podróże
Następny artykułCentralne Biuro Antykorupcyjne interesowało się modernizacją basenu letniego. Jest decyzja