Strona główna Sport Piłka ręczna Młode drużyny walczyły ze zmiennym szczęściem

Młode drużyny walczyły ze zmiennym szczęściem

0

Aż sześć meczów o punkty rozegrały w miniony weekend młodzieżowe zespoły ŚKPR-u Świdnica. Najlepiej spisały się te najmłodsze występujące w Dolnośląskiej Lidze Chłopców. ŚKPR I wygrał jeden mecz na turnieju w Lubinie, a ŚKPR II na turnieju we własnej hali.

Wciąż na pierwsze zwycięstwo czekają występujące w III lidze rezerwy. Tym razem Szare Wilki musiały uznać wyższość rezerw GOKiS-u Kąty Wrocławskie. Początek meczu nie zwiastował jednak wysokiego zwycięstwa gości. ŚKPR szybko objął prowadzenie 5:1 i przez pierwszy kwadrans kontrolował wydarzenia na parkiecie. Jeszcze w 16. minucie świdniczanie prowadzili 10:7, ale potem zupełnie się zablokowali. Nieskuteczna gra w ataku sprawiła, że do końca pierwszej połowy ŚKPR rzucił tylko jednego gola i przegrywał 11:21! Po zmianie stron rywale nie dali sobie odebrać wywalczonej przewagi i zwyciężyli 36:19. Za tydzień naszych trzecioligowców czeka wyjazd do Moto Jelcza Oława

ŚKPR II Świdnica – GOKiS II Kąty Wrocławskie 19:36 (11:21)

ŚKPR II: Wiszniowski, Radziszewski – K. Stadnik 4, Mleko 4, Kalousek 3, Wołodkiewicz 2, Jankowski 2, K. Stramek 1, Bal 1, Westerlich 1, J. Stadnik 1, Szczepański, Szymanowski, Nowakowski, Bieżyński

Tym razem o punkty zagrała tylko starsza drużyna młodzików trenera Maksymiliana Palenia. Świdniczanie nie mieli łatwego zadania, bo mierzyli się w Głogowie z mocną drużyną Chrobrego. Gospodarze wygrali pewnie 40:22 (21:8). Godnym odnotowania jest znakomity indywidualny wynik Eryka Polusa, który zaliczył dla ŚKPR-u aż 15 trafień. Za tydzień młode Szare Wilki czeka domowy mecz z liderem tabeli grupy B – Moto Jelczem Oława. Z liderem swojej grupy (B) zagra także ŚKPR II. To ekipa Śląska Forzy Wrocław.

Chrobry Głogów – ŚKPR I Świdnica 40:22 (21:8)

ŚKPR I: Szwaczek, Smalec – Polus 15, Słomiński 2, Bieryt 1, Laska 1, Walczak 1, Bednarz 1, Walaszczyk 1, Turzański, Kotarba, Popławski, Folcik, Legan

Występujący w grupie A zespół chłopców ŚKPR-u I Świdnica pojechał na turniej do Lubina. Świdniczanie prowadzeni przez Krzysztofa Terebuna pewnie pokonali gospodarzy – miejscowe Zagłębie 23:12, ale w drugim meczu ulegli Żagwi Dzierżoniów 15:20. Pierwsze z tych spotkań przebiegało zdecydowanie pod dyktando naszej drużyny, a królem polowania na bramki okazał się Jakub Mitek (13 goli). Drugi mecz był dużo trudniejszy. W pierwszej części trwała zażarta walka gol za gol. Na przerwę w nieco lepszych nastrojach schodzili rywale, prowadząc 9:8. Po zmianie stron Szare Wilczki dopadły rywali i dwukrotnie nawet wyszły na prowadzenie (11:10 i 12:11), ale potem do głosu ponownie doszła Żagiew. – Chłopakom nie wytrzymały w tym meczu głowy – przyznał po spotkaniu trener Terebun.

Zagłębie Lubin – ŚKPR I Świdnica 12:23 (5:12)

ŚKPR I: Anioł – Mitek 13, Marek 4, Ruszaj 3, D. Błaszczyk 1, Choiński 1, Czapla 1, Czerwiński, Zięba

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR I Świdnica 20:15 (9:8)

ŚKPR I: Anioł – Mitek 5, Marek 4, D. Błaszczyk 3, Surma 1, Czerwiński 1, Czapla 1, Choiński, Ruszaj

Podobny bilans: jedno zwycięstwo i jedna przegrana zanotowała występująca w grupie B młodziutka ekipa ŚKPR-u II Świdnica. Podopieczni Justyny Curyl w sali SP 105 gościli Śląsk Wrocław i lidera grupy Chrobrego Żurawina. Obie potyczki były bardzo wyrównane. W spotkaniu ze Śląskiem wrocławianie rozpoczęli od prowadzenia 3:2, ale potem świdniczanie rzucili aż sześć goli z rzędu i przechylili szalę na swoją korzyść, wygrywając 11:9.

Spotkanie z Chrobrym Żurawina było bardzo ciekawe. W pierwszej części prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po przerwie zaczęła jednak zarysowywać się przewaga bardzo dojrzale jak na swój wiek rywali. Chrobry zwyciężył 19:12 i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Mający na koncie sześć zwycięstw i dwie przegrane ŚKPR walczy o drugą lokatę.

ŚKPR II Świdnica – Śląsk Wrocław 11:9 (5:3)

ŚKPR II: Szewczyk, Wasilewicz – F. Paluch 4, Szychowski 3, F. Stadnik 2, Kozar 1, St. Stramek 1, Lurka, Bronikowski, Przybicin, Pawlak, Dziurbacz, Zając, Sawicki, Kocjan

ŚKPR II Świdnica – Chrobry Żurawina 12:19 (7:9)

ŚKPR II: Szewczyk, Wasilewicz – St. Stramek 3, F. Stadnik 3, F. Paluch 2, Szychowski 2, Kozar 1, Pawlak 1, Dziurbacz, Zając, Sawicki, Lurka, Bronikowski, Kocjan, Przybicin