Strona główna Sport Piłka nożna Do składu dołączają ekipy z lubuskiego i opolskiego!

Do składu dołączają ekipy z lubuskiego i opolskiego!

0

Niezwykle silną obsadę będzie miała najbliższa, trzecia edycja Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza poświęconego pamięci wieloletniego trenera biało-zielonych drużyn. Impreza organizowana przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica tradycyjnie zgromadzi na starcie dwanaście drużyn z różnych zakątków Polski. Organizatorzy poinformowali, że do listy dołączyli właśnie przedstawiciele województw lubuskiego i opolskiego.

Zaczynamy od Stali Brzeg (zdjęcie powyżej), która na co dzień występuje w najwyższej, wojewódzkiej lidze młodzików na Opolszczyźnie. Co ciekawe dorośli piłkarze Polonii-Stali Świdnica są ligowym rywalem seniorów Stali Brzeg, a w ostatnich miesiącach piłkarze spotkali się na murawie trzykrotnie. W 2020 roku Stal Brzeg wygrała zarówno sparing, jak i mecz ligowy, w styczniu 2021 roku w meczu kontrolnym lepsi okazali się świdniczanie. Zobaczymy jak w marcu pójdzie młodzikom obu klubów walczących w III edycji Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza. Przypomnijmy, że już wcześniej organizatorzy zaprezentowali silną reprezentację województwa wielkopolskiego: obrońców tytułu – Akademię Piłkarską Reissa Poznań, Ostrovię Ostrów Wielkopolski i Polonię Leszno, a także Borutę Zgierz z województwa łódzkiego.

Kolejnym zespołem, który powalczy o prym będzie Sparta Łężyca (Zielona Góra), występująca w lubuskiej lidze młodzików. – Gramy rocznikiem 2008 i 2009. Pod szyldem Sparty Łężyca występujemy od tego sezonu 2020/2021, wcześniej od kategorii żaków graliśmy jako MUKS 11 Zielona Góra. MUKS oraz Sparta mają nawiązaną współpracę. Kliku naszych zawodników jest w klasach sportowych w ZSOiS nr 10 Zielona Góra i brało udział w projekcie AMO Zielona Góra – przybliża swoją ekipę trener zielonogórzan, Jakub Piróg.

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz drugi i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

/MDvR/

Poprzedni artykułMłode drużyny walczyły ze zmiennym szczęściem
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]