Strona główna 0_Slider Łatali dziury łopatą i nogą. Na Wrocławskiej można teraz stracić koło albo…...

Łatali dziury łopatą i nogą. Na Wrocławskiej można teraz stracić koło albo… oko [FOTO]

6

Na początku lutego uwagę mieszkańców Świdnicy zwróciła ekipa remontowa Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, która łatała dziury za pomocą nogi i łopaty. Efekt zniknął po kilkunastu godzinach, a po roztopach dziury rosną w oczach. Jedna z nich – na ulicy Wrocławskiej – przybrała niebezpieczne rozmiary.

Ulica Wrocławska należy o najruchliwszych w Świdnicy, a jej stan z każdym rokiem jest gorszy. Łatana na początku lutego dziura nie jest jedyną, ale należy w tej chwili do najokazalszych. Ma około metr szerokości i 10 cm głębokości. W takim zagłębieniu urwać koło nie jest trudno. Gorzej jednak, że asfalt cały czas się wykrusza. Odłamki zasypały chodnik, uderzają w okna pobliskiej kamienicy. Ucierpieć mogą piesi.

Tak dziura była łatana 4 lutego.

Tak wygląda dzisiaj.

O kompletnie nietrwała, prowizoryczną naprawę zapytaliśmy zarządcę drogi. – Odpowiadając na pytanie o naprawy nawierzchni ul. Wrocławskiej w Świdnicy informujemy, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu wykonywała te prace we własnym zakresie, w ramach natychmiastowego zabezpieczania uszkodzeń nawierzchni bitumicznej, do których dochodzi w warunkach zimowych, gdy mamy do czynienia z niekorzystnymi i zmiennymi warunkami (w szczególności częstymi i dużymi skokami temperatur). Nie był to remont nawierzchni, który z definicji ma szerszy zakres i wykonywany jest po sezonie zimowym – gdy panują odpowiednie warunki atmosferyczne – przez specjalistyczną firmę wyłanianą przez nas w trybie przetargu – odpisał Leszek Loch, dyrektor DSDiK i dodał – Kompleksowy remont nawierzchni jezdni w ciągu drogi wojewódzkiej nr 379 na ul. Wrocławskiej w Świdnicy planowany jest w tym roku jako zadanie powierzone do realizacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach zastępstwa inwestorskiego – w tym przypadku jest to Gmina Miasto Świdnica.

Rzeczywiście, jak już informowaliśmy, został wyłoniony wykonawca. Roboty drogowe mają być prowadzone w koordynacji ze Świdnickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, które przystąpi do przebudowy sieci wodociągowej na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. Zakończenie prac drogowych planowane jest na 30 listopada 2021 roku.

Zanim jednak droga zostanie poddana remontowi, samochody będą tędy jeździć. O zagrożeniu została poinformowana policja i straż miejska oraz zarządca drogi. Strażnicy dzisiaj około 7.30 ustawili w dziurze pachołek. Kierowcy powinni zdecydowanie w tym miejscu uważać.

Aktualizacja: Po interwencji około godz. 9.00 pojawiła się ekipa remontowa DSDiK i załatała dziurę masą bitumiczną na zimno.

/asz/

/mn/

Poprzedni artykułWnętrze świdnickiej katedry odzyskuje blask. „Powoli wyłania się iście jubilerskie dzieło” [FOTO]
Następny artykułParlamentarzyści PO zażądali kontroli w WSSE. Byli prezesi strefy chcą teraz przeprosin