Strona główna 0_Slider Kino w Świdnicy nadal pozostanie zamknięte

Kino w Świdnicy nadal pozostanie zamknięte [OŚWIADCZENIE CINEMA3D]

1

Mimo luzowania obostrzeń związanych z Covid-19 i decyzji rządu o warunkowym otwarciu od piątku, 12 lutego m.in. teatrów, filharmonii czy kin – nie wszystkie instytucje zdecydowały się na przywrócenie działalności. Sieć Cinema3D, w tym kino w Galerii Świdnickiej, nadal pozostanie zamknięta.

Oficjalne oświadczenie Cinema3D:

„Zgodnie z decyzją rządu otwarcie kin jest możliwe od 12 lutego. Jest to otwarcie warunkowe, z zaznaczeniem, że po 2 tygodniach decyzja ta może być cofnięta. Po rozmowach z dystrybutorami podjęliśmy decyzję, że nasze kina nie wznowią działalności od najbliższego piątku. Ponadto nadal czekamy na rządowe rozporządzenie zawierające szczegóły dotyczące zasad na jakich możemy wznowić działalność.

Kino w przeciwieństwie do innych branż nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia. Polegamy na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzonych im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują standardowo minimum 4-6 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji.

Warunkowe odmrażanie kin jest bardzo problematyczne dla całej branży, która jest od siebie zależna, natomiast, doceniamy fakt, że decyzją rządu limit miejsc na sali kinowej został zwiększony do 50%. Od kilku miesięcy zwracamy uwagę, że kina są bardziej bezpieczne niż wiele innych miejsc spędzania wolnego czasu i pozwalają na zachowanie dystansu i bezpieczeństwa przy mniej restrykcyjnych ograniczeniach odnośnie dostępności miejsc do sprzedaży. Analizy dotyczące rozprzestrzeniania Covid, którymi dysponujemy również wskazują na to, że do zakażeń nie dochodzi w kinach. Przy czym wskazywane są trzy kluczowe czynniki przemawiające za bezpieczeństwem kin – bardzo dobra wentylacja, brak rozmów i maseczki.

O terminie otwarcia kin sieci Cinema3D poinformujemy wkrótce.”

/AN/