Strona główna Wydarzenia Strzegom Remiza w Tomkowicach rośnie jak na drożdżach

Remiza w Tomkowicach rośnie jak na drożdżach

0

Trwają zaawansowane prace związane z powstaniem nowej remizy strażackiej w sołectwie Tomkowice. Jak podkreśla radny i sołtys tej wsi Andrzej Szczepanik, właśnie spełnia się marzenie wielu pokoleń mieszkańców i zastępów strażaków.

Nie ukrywam swojej wielkiej radości i satysfakcji z faktu budowy nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomkowicach. Nasi strażacy w pełni zasługują na tak piękny budynek – mówi sołtys. – Na tomkowickich ochotników zawsze można liczyć, o każdej porze dnia i nocy. Szczególnie było to widać podczas ubiegłorocznej nawałnicy we wrześniu i w trakcie późniejszych dużych opadów deszczu. OSP Tomkowice aktywnie uczestniczyło w akcjach ratowniczych i pomagało usuwać szkody – dodaje.

Końca inwestycji nie może się doczekać prezes OSP Tomkowice Stanisław Kubiak, który pełni tę funkcję od 1996 roku. – Powtórzę za sołtysem: spełniają się nasze marzenia. Nasza poprzednia remiza zupełnie nie nadawała się już do użytku. Nie mieliśmy gdzie składować sprzętu. Samochód trzymaliśmy w garażu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej i chcę w tym miejscu jej za to serdecznie podziękować – zaznacza prezes. – W tym roku obchodzimy 70-lecie OSP Tomkowice. Nowa remiza jest więc doskonałym prezentem od władz naszej gminy, które mocno zaangażowały się w to działanie. Dodam również, że staramy się o sztandar. Gdy tylko sytuacja pozwoli, chcielibyśmy zorganizować oficjalne otwarcie nowej remizy w Tomkowicach – kończy prezes Kubiak.

Przypomnijmy, wszelkie prace rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku od robót rozbiórkowych budynku magazynowego. Na jego miejscu powstał dwukondygnacyjny budynek garażowy wraz z częścią socjalną. W ostatnich tygodniach wykonano przyłącza: energetyczne, kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz deszczowej. Wykonano konstrukcję dachu z pokryciem. Zamontowano stolarkę okienną i drzwiową zewnętrzną, bramy wjazdowe do remizy. Trwają prace w zakresie instalacji elektrycznych wewnętrznych. W ramach inwestycji usunięto kolizję linii napowietrznej niskiego napięcia. Ponadto zostanie wykonane zagospodarowanie terenu. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec lipca 2021 roku. Koszt robót wynosi blisko 730 tys. złotych.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułKilkanaście nowych zakażeń w powiecie świdnickim, zmarło kolejnych 6 chorych
Następny artykułKino w Świdnicy nadal pozostanie zamknięte [OŚWIADCZENIE CINEMA3D]