Strona główna Artykuł sponsorowany Kilka zastosowań wiertarko-wkrętarki

Kilka zastosowań wiertarko-wkrętarki

0

Wiertarko-wkrętarki są bardzo popularne wśród majsterkowiczów, co wynika z tego, że urządzenia te znajdują różne zastosowanie. Są to sprzęty, z których można korzystać podczas wykonywania wielu prac, dlatego też określa się je mianem uniwersalnych. Do czego konkretnie przydaje się wiertarko-wkrętarka?

Wiercenie otworów
Przede wszystkim sprzęt tego typu znajduje zastosowanie do wiercenia otworów. W tym celu korzysta się z końcówek, które zostały zaprojektowane do takiej pracy. Mają one z reguły stożkową konstrukcję. Zazwyczaj otwory wykonuje się w drewnie i materiałach drewnopochodnych, niemniej jednak wytrzymały sprzęt sprawdzi się też do wiercenia w aluminium, stali czy metalu. Z pomocą wiertarko-wkrętarki można tworzyć nie tylko małe, ale też większe otwory, mając przy tym pewność, że będą one mieć regularny kształt. Wiertarko-wkrętarka stanowi więc nieocenioną pomoc podczas wykonywania prac wykończeniowych, a także w trakcie drobnych remontów.

Wkręcanie i wykręcanie wkrętów
Jak nietrudno domyślić się po nazwie urządzenia, znajduje ono zastosowanie także do wkręcania i wykręcania śrub. Aby zakres tego typu prac był możliwie najszerszy, warto wyposażyć się w różne typy wkrętaków. Kupując np. model szcześciokątny, można wykorzystywać narzędzie do montażu mebli. Manualne wkręcanie śrub bywa bardzo czasochłonne, szczególnie jeśli mowa o większym meblu. Wiertarko-wkrętarka pozwala uporać się ze składaniem zdecydowanie szybciej. Z pomocą urządzenia można też zdemontować uszkodzone meble albo inne rzeczy, które np. wymagają naprawy.

Mieszanie farb
Ciekawe jest to, że wiertarko-wkrętarkę można użyć do mieszania farb. Do tego potrzebny jest jednak zakup specjalnej końcówki do tego przeznaczonej, którą po wykonaniu pracy należy dokładnie wyczyścić. Delikatne mieszanie farby jest niezbędne do tego, aby uzyskać jednolity kolor i odpowiednią konsystencję. Niekiedy wkrętarko-wiertarki wykorzystuje się np. do mieszania fug czy delikatnych zapraw.

Wygładzanie powierzchni
Po zastosowaniu końcówki szlifierskiej wiertarkę można wykorzystać do wygładzania płaskich i nierównych kształtem powierzchni. Tym samym nie ma konieczności inwestowania w osobny sprzęt, czyli szlifierkę. Oczywiście to rozwiązanie spełni oczekiwania osób, które nie wykonują tego typu prac bardzo często. W innym wypadku zakup specjalnego urządzenia jest jak najbardziej wskazany.

Jak kupić dobrą wiertarko-wkrętarkę?
Osoby, które samodzielnie dbają o wygląd swojego domu i są typami majsterkowicza, nie trzeba długo przekonywać do tego, że zakup wiertarko-wkrętarki to dobra inwestycja. Jak jednak wybrać odpowiedni model, taki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Pierwsze, na co musisz zwrócić uwagę to parametry urządzenia, takie jak: Moc, moment obrotowy i biegi. Ważna jest też maksymalna średnica wiercenia. Nie bez znaczenia pozostaje konstrukcja sprzętu. Jeśli wiertarko-wkrętarka ma dobrze przemyślany kształt, łatwą do utrzymania rączkę i niewielką wagę, korzystanie z niej jest wygodne. Wpływ na komfort użytkowania ma także sposób zasilania. Większość wiertarko-wkrętarek ma akumulator, co oznacza, że swobodnie się z nich korzysta. Modele z zasilaniem sieciowym również mogą się sprawdzać, o ile mają odpowiednio długi kabel zasilający. Warto przeczytać ranking profesjonalnych wkrętarek i dowiedzieć się, które modele są szczególnie polecane przez użytkowników. Przydatne są też recenzje i wideotesty, które można znaleźć w Internecie. Na ich podstawie łatwo wywnioskować, jakie są mocne i słabe strony danego urządzenia.

Dla kogo wiertarko-wkrętarka?
Wiertarko-wkrętarka to narzędzie, z którego na pewno ucieszy się osoba lubiąca wykonywać drobne naprawy w domu. Ten sprzęt pozwala na sprawne wkręcanie i wykręcanie śrub, a także wykonywanie otworów. Urządzenie tego typu jest przeznaczone głównie do prostych prac, choć w sklepach można też znaleźć modele profesjonalne przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników. Wiertarko-wkrętarki najczęściej stosuje się do pracy z materiałami o małym stopniu twardości: Tworzywa sztuczne, drewno, metal. Tego typu sprzęt jest łatwy w obsłudze, więc spełni oczekiwania osób, które niedawno zaczęły interesować się majsterkowaniem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZbliża się początek zapisów do świdnickich przedszkoli i klas I szkół podstawowych
Następny artykułŚledztwo w sprawie afery hejterskiej przeniesione do świdnickiej prokuratury