Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wybrać hulajnogę miejską?

Jak wybrać hulajnogę miejską?

0

Hulajnoga elektryczna jako środek transportu zyskuje coraz więcej miłośników, to nie tylko alternatywa dla samochodów czy komunikacji miejskiej, ale także dla rowerów. Taka hulajnoga elektryczna daje możliwość nie tylko poruszania się bez konieczności wkładania w to większego wysiłku, ale także bez zmartwień, że utknie się w korku lub nie znajdzie miejsca do parkowania. Odliczając koszt związany z samym zakupem, śmiało do zalet można również dodać, że jest to naprawdę ekonomiczny środek transportu.

Hulajnoga elektryczna co znajdziemy w sklepach?
Na rynku dostępne są różne modele hulajnóg elektrycznych, różnią się one nie tylko, tym po jakim terenie najlepiej się nimi poruszać, ale także wyposażeniem. Rosnąca popularność tego typu pojazdów sprawia, że producenci stale starają się rozszerzać swoją ofertę. W sklepach znajdziemy:

  • hulajnogi miejskie
  • hulajnogi terenowe
  • hulajnogi miejskie lub terenowe z siedziskiem

Mając na myśli poruszanie się głównie po mieście najrozsądniej będzie wybrać właśnie model miejski. Jak wybrać hulajnogę miejską, aby być zadowolonym z zakupu?

Hulajnoga elektryczna do jazdy po mieście, na jakie parametry zwrócić uwagę?
Czego oczekujemy poruszając się po mieście? Ważnym elementem będzie komfort jazdy oraz możliwość, szybkiego poruszania się, ale także bezpieczeństwo. Parametry, na jakie powinno się zwrócić uwagę wybierając hulajnogę miejską:

  • koła – hulajnoga elektryczna, która ma malutkie koła poniżej 6.5 cala nie będzie dobrym wyborem do jazdy po mieście, najlepiej wybierać taki sprzęt, którego koła będą pomiędzy 8.5 a 10 cali, wówczas będziemy poruszali się nie tylko komfortowo, ale i bezpiecznie pokonując nierówności w chodniku
  • hamulce – na drodze a szczególnie w dużych miastach, nie jesteśmy sami, dlatego tak ważne jest, aby w razie potrzeby szybko zareagować i się zatrzymać. Dobre hamulce to podstawa bezpieczeństwa
  • maksymalna prędkość i zasięg– jadąc po mieście nie zaszalejemy z prędkością, dlatego też modele miejskie zazwyczaj najszybciej pojadą z prędkością 20 km/h, to w zupełności wystarczy, jeśli chodzi o miejskie realia. Dobra hulajnoga elektryczna powinna też mieć dość daleki zasięg, a przynajmniej taki, który pozwoli np. na dojazd do pracy i z powrotem, na jednym ładowaniu. Zasięg od 25 km wzwyż jest odpowiedni do jazdy po mieście
  • waga i wygodne składanie– jeśli założymy, że potrzebna nam hulajnoga elektryczna do jazdy po mieście, najprawdopodobniej znajdziemy się w takiej sytuacji, gdzie będziemy zmuszeni do przeniesienia hulajnogi np. do budynku pracy, czy szkoły, waga wówczas będzie mieć duże znaczenie. Dla własnej wygody zatem warto wybrać model, który nie jest ciężki, dla tej samej wspomnianej wygody użytkownika kupując hulajnogę elektryczną powinniśmy zwrócić uwagę na sposób jej składania, najlepiej, aby był on po prostu łatwy i możliwie szybki do wykonania
  • wymiary– hulajnoga elektryczna, powinna być dopasowana do użytkownika, jego wzrostu i wagi, zawsze zwracajmy uwagę na maksymalne obciążenie, oraz możliwość rozwijania maksymalnej prędkości w stosunku do wagi użytkownika (często jest tak, że hulajnoga elektryczna pojedzie z najwyższą możliwą prędkością, tylko wówczas kiedy podróżujący nie przekroczy konkretne wagi i nie ma to nic wspólnego z maksymalnym jej obciążeniem)
  • tryby prędkości- nie wszystkie hulajnogi miejskie będą miała taką opcję, nie jest to coś niezbędnego, jednak znacznie ułatwia poruszanie się po mieście, tak samo, jak dodatkowe wyposażenie w tempomat.

Podsumowanie
Miejska hulajnoga elektryczna cieszy się chyba największą popularnością. Kupując ten pojazd elektryczny z myślą poruszania się w głównej mierze po mieście, należy zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak rozmiar kół, maksymalny zasięg i prędkość, wagę i sposób składania, oraz hamulce. Jeśli nadal nie wiesz jak wybrać hulajnogę elektryczną, najlepiej jest zdecydować się na zakup w profesjonalnym sklepie, gdzie uzyskamy najlepszą poradę.

Artykuł portalu Electricfeel.pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPonowne otwarcie w rytmie maszyn. Każdy odwiedzający to ratunek dla muzeów
Następny artykułJechał pod wpływem narkotyków