Strona główna 112 Jechał pod wpływem narkotyków

Jechał pod wpływem narkotyków

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującego, u którego wstępnie badanie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych. 38-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

2 stycznia około godziny 15.30 policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki VW. Sposób jazdy był bardzo niepewny co mogło wskazywać, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierujący 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak wybrać hulajnogę miejską?
Następny artykuł6496 nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?