Strona główna Artykuł sponsorowany Jak pięknie i wygodnie urządzić ogród? Poznaj 3 sprawdzone pomysły!

Jak pięknie i wygodnie urządzić ogród? Poznaj 3 sprawdzone pomysły!

0

Posiadanie własnego ogródka to ogromna zaleta. Nie ma nic przyjemniejszego, niż relaks na świeżym powietrzu. Wypoczywać w ogrodzie można od wiosny aż do późnej jesieni. W gorące lato w ogrodzie sprawdzi się dmuchany basen i wygodne leżaki, za to pysznego grilla możesz urządzać nawet, kiedy warunki pogodowe są nieco mniej sprzyjające. W ogrodzie możesz pić poranną kawę, ciesząc się otaczającą Cię zielenią albo urządzić garden party, zapraszając rodzinę i znajomych. Ale nawet codzienny posiłek podany na świeżym powietrzu będzie smakował wybornie. Wygodę podczas spędzania czasu w ogrodzie zapewnią funkcjonalne meble ogrodowe, a klimatu doda klimatyczne oświetlenie. Dodajmy do tego komfortową huśtawkę ogrodową i mamy przepis na ogród, w którym będziesz wypoczywać z najwyższą przyjemnością!

Funkcjonalne meble ogrodowe technorattan

Meble ogrodowe różnią się od domowych tym, że są narażone na zmieniające się warunki atmosferyczne – w końcu korzystamy z nich tylko na zewnątrz. Z tego względu powinny być wyjątkowo trwałe i wykonane z jak najbardziej odpornych na zniszczenia materiałów. Przy tym meble ogrodowe powinny być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale też ładne i wygodne. Jeśli chodzi o produkcję mebli ogrodowych, świetnie sprawdza się materiał znany jako technorattan, który inspirowany jest rattanem naturalnym. Meble wykonane z tego materiału są trwalsze od plastikowych, a technorattan jest też bardziej ekologiczny. Dodatkowo wykonane z niego meble charakteryzują się lekkością i łatwością w czyszczeniu. Do jego plusów można zaliczyć też bardzo dużą trwałość i wytrzymałość, odporność na wilgoć i promieniowanie słoneczne, a także na duże różnice temperatur. Meble ogrodowe technorattan to rozwiązanie, które sprawdzi się w mniejszych i większych ogrodach. Na rynku dostępny jest ogromny wybór mebli z tego materiału. Znajdziesz komfortowe kanapy z miękkimi poduszkami, wygodne krzesła, praktyczne stoły o różnej wielkości, a także wiszące kosze wypoczynkowe i akcesoria, takie jak skrzynie ogrodowe. Meble możesz kupować całymi zestawami, żeby mieć pewność, że będą do siebie pasować, albo samodzielnie kompletować i wybierać pojedyncze egzemplarze.

Wygodna huśtawka ogrodowa

Huśtawka ogrodowa to element, który idealnie pasuje zarówno do mniejszego, jak i większego ogrodu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów huśtawek, od najbardziej tradycyjnych, drewnianych, aż po nowoczesne, wiszące hamaki lub tak zwane bocianie gniazda. Huśtawka ogrodowa powinna być przede wszystkim stabilna i bezpieczna. W zależności od ilości miejsca, którym dysponujesz, zależy wielkość huśtawki, która będzie najlepsza. Duże huśtawki zazwyczaj posiadają w zestawie wygodne i miękkie poduszki, a także materac, na którym siedzi się bardzo komfortowo. Ale mniejsze huśtawki również będą wygodne, jeśli uzupełnisz je miękkim siedziskiem. Bardzo praktyczne są także huśtawki ogrodowe z zadaszeniem, ale trzeba liczyć się z tym, że potrzebują dużo miejsca.

Klimatyczne oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe nada niepowtarzalnego klimatu i pozwoli wypoczywać w ogrodzie także wieczorem i w nocy. Oświetlenie ogrodowe dostępne na Homebook to wszelkiego rodzaju lampki, lampiony, kinkiety, a także czujniki reagujące na zmierzch i ruch. Dobrym rozwiązaniem jest też ekologiczne oświetlenie solarne, które wykorzystuje do działania energię słoneczną. Takie oświetlenie pasuje zarówno do nowocześnie urządzonych ogrodów, jak i tych bardziej tradycyjnych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOferty pożyczek – porównuj pożyczki online
Następny artykułSama przyłbica czy szalik już nie wystarczą. Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania twarzy