Strona główna Wydarzenia Dowiedzieli się jak weryfikować informacje w sieci

Dowiedzieli się jak weryfikować informacje w sieci

0

Dlaczego i jak należy weryfikować informacje w Internecie? Jak nie dać się nabrać na fake newsa? Co powinno zapalić u nas czerwoną – ostrzegawczą lampkę? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie, podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy, którzy biorą udział w nowym i kreatywnym projekcie, realizując swoje dziennikarskie pasje.

Mowa o Radiu SoVo – innowacyjnym przedsięwzięciu zakładającym utworzenie pierwszego w Polsce ogólnodostępnego portalu radiowego dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych – przyjaznego seniorom i osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Radio SoVo jest projektem, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób niepełnosprawnych intelektualnie, jak również grup senioralnych. Na portalu internetowym, który oficjalnie ruszył 11 grudnia 2020 roku, umieszczane są efekty pracy bardzo dużej grupy ludzi z całej Polski. Warsztat Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie jest jedną z 15 grup niepełnosprawnych intelektualnie dziennikarzy radiowych, którzy tworzą audycje. W styczniu 2021 ma dojść jeszcze dodatkowych 15 grup dziennikarzy, ale z grupy senioralnej. Finalnie liczba ma oscylować w granicy 30 grup redaktorów, w których łącznie działać będzie 140 dziennikarzy – amatorów.

Podczas ostatniego spotkania dziennikarze szukali odpowiedzi na pytanie jak weryfikować informacje w sieci i nie dać się wprowadzić błąd. Gościem ostatniego spotkania był nasz redakcyjny kolega, Mateusz Dzień vel Rakoczy. Zapraszamy na audycję, ta znajduje się pod linkiem: https://radiosovo.pl/jak-weryfikowac-informacje-w-sieci/?fbclid=IwAR1F78lOLoE5rfyvV2-ZQc2jA387tx3C1F1qzRtA6Urj8–Oksnu09d8PVs

Poprzedni artykułPięć naszych zawodniczek z powołaniem do kadry Polski!
Następny artykułZnaleźli i ukarali właściciela śmieci porzuconych na polu