Strona główna 0_Slider Pożar mieszkania przy ul. Gdyńskiej

Pożar mieszkania przy ul. Gdyńskiej [FOTO]

4

Tuż po godzinie 17.00 straż pożarna i policja zostały powiadomione o zadymieniu w budynku socjalnym przy ul. Gdyńskiej w Świdnicy. Na miejsce zostało wezwane także pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne.

Na miejscu strażacy potwierdzili zadymienie na klatce schodowej. Wiadomo już, że wybuchł pożar w jednym z mieszkań. Ewakuowano łącznie sześć osób, w tym dziecko. Na miejsce zostali wezwani przedstawiciele Miejskiego Zarządu Nieruchomości, który administruje budynkiem.

W akcji uczestniczy 5 jednostek straży pożarnej.

Jak informuje Jacek Budziszewski z wydziału zarządzania kryzysowego w UM w Świdnicy, na miejsce dla osób ewakuowanych został sprowadzony autobus, ale nikt nie wyraził potrzeby skorzystania z takiej pomocy.

Po godzinie 18.00 wciąż jeszcze trwało oddymianie budynku. – Do dwóch mieszkań lokatorzy będą mogli wrócić na pewno, co do pozostałych dwóch jeszcze nie wiadomo – mówi st. kpt. Łukasz Grzelak z PSP w Świdnicy.

O 18.30 działania straży pożarnej zostały zakończone. Wszyscy lokatorzy będą mogli wrócić do mieszkań. Lokal, w którym doszło do pożaru, był niezamieszkały.

/red./
fot. mn

Poprzedni artykułKolejna mroźna noc. Jest ostrzeżenie IMGW
Następny artykułList otwarty mediów lokalnych do parlamentarzystów