Strona główna 0_Slider 96-letnia pani Janina postanowiła wspomóc WOŚP. Na licytację przekazała m.in. fartuszek i...

96-letnia pani Janina postanowiła wspomóc WOŚP. Na licytację przekazała m.in. fartuszek i kapcie

2

Podczas pierwszej fali pandemii poruszyła serca nie tylko w swojej rodzinnej gminie, ale w całej Polsce. 96-letnia pani Janina Szelewska zasłynęła z setek własnoręcznie uszytych maseczek. Aktywnie włączyła się także do pracy na rzecz 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawione na licytację kapcie i fartuszek pani Janiny osiągnęły już ponad 2660 złotych, a to nie koniec!

W marcu poruszona sytuacją służby zdrowia pani Janina z Milikowic postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do lekarzy walczących z pandemią. Wobec braku środków ochrony osobistej, pełna zapału przystąpiła do szycia maseczek. – Grzechem byłoby nie pomóc w zwalczaniu zarazy skoro mam maszynę i potrafię szyć – podkreślała 96-latka. – Mam wielką satysfakcję i jestem bardzo szczęśliwa, że w jakiś sposób mogę pomóc. Nie stoję biernie. (…) Zawsze jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście. Bez zastanowienia trzeba pomagać – mówiła mieszkanka Milikowic. Uszyła kilkaset maseczek, a jej postawa zachwyciła cała Polskę. Została laureatką “Pozytywki Dzień Dobry TVN”, czyli wyróżnienia dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy.

Pani Janina nie pozostała obojętna także na potrzeby najmłodszych pacjentów, dla których od 29 lat gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez całe życie niosła pomoc innym i na szyciu maseczek nie poprzestała. – Na licytację dla WOŚP chcemy przekazać fartuszek oraz kapcie, własnoręcznie uszyte i wyhaftowane przez Panią Janinę. Fartuszek dla pani w rozmiarze uniwersalnym, kapcie dla pana w rozmiarze około 42. Rzeczy są nowe, nigdy nieużywane, przepełnione babciną miłością, dobrocią i chęcią pomocy drugiemu człowiekowi – czytamy w opisie aukcji na Allegro. Jest jeszcze jedna licytacja, na którą została wystawiona ręcznie haftowana koperta wraz z trzema chusteczkami, wykonana przez seniorkę z Milikowic. Aktualna centa to 510 zł. O przedmioty można powalczyć do 10 lutego.

Kapcie i fartuszek:  https://allegro.pl/oferta/96-letnia-pani-janina-fartuszek-i-kapcie-10179317118

 

 

 

Ozdobna koperta i trzy chusteczki:  https://allegro.pl/oferta/96-letnia-pani-janina-koperta-na-chusteczki-10181403033

 

 

/opr. red./
Zdjęcia pochodzą z licytacji na Allegro

Poprzedni artykułDodatkowy zasiłek na dzieci do połowy lutego
Następny artykułZakaz widzeń i udzielania posług religijnych w świdnickim areszcie przedłużony do końca lutego