Strona główna 0_Slider 54-latek ponownie wpadł z „lewym” tytoniem. Pogranicznicy przejęli towar warty blisko 210...

54-latek ponownie wpadł z „lewym” tytoniem. Pogranicznicy przejęli towar warty blisko 210 tys. złotych [FOTO]

0

Ponad 400 kg liści tytoniu przejęli funkcjonariusze Straży Granicznej podczas akcji przeprowadzonej w poniedziałek na terenie powiatu świdnickiego. Wartość przejętego towaru szacowana jest na blisko 210 tys. złotych. Tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej przewoził 54-letni mężczyzna, który za to samo przestępstwo zatrzymany został miesiąc wcześniej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka na terenie powiatu świdnickiego wytypowali i zatrzymali do kontroli busa na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca, 54-letni mieszkaniec Dolnego Śląska, przewoził ponad 400 kg liści tytoniu o wartości blisko 210 tys. zł – mówi mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna był już znany pogranicznikom. Miesiąc temu, 26 stycznia funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Kłodzku u tego samego mężczyzny ujawnili blisko 250 kg liści tytoniu i krajankę tytoniową bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości blisko 120 tysięcy złotych.

54-latek przyznał się do posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze wszczęli wobec niego postępowanie karno-skarbowe. Teraz sprawcy przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje Konieczniak.

/Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicka giełda staroci powróci po przerwie
Następny artykułPowiatowi radni zaapelują do rządu w sprawie unijnego budżetu dla Dolnego Śląska