Strona główna Temat dnia Świdnicka giełda staroci powróci po przerwie

Świdnicka giełda staroci powróci po przerwie

0

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią powraca na świdnicki Rynek w niedzielę, 7 marca.

Giełda Staroci od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Na giełdzie kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

W ostatnich miesiącach giełda była odwoływana z uwagi na sytuację epidemiczną, jednak najbliższe, marcowe spotkanie łowców okazji ma dojść do skutku. – W związku ze szczególnymi warunkami, w jakich się odbędzie, zastosowane zostaną zasady reżimu sanitarnego. Kupujący zobowiązani będą do niegrupowania się, zachowania bezpiecznej odległości między sobą, noszenia maseczek i dezynfekowania rąk. Wystawcy natomiast zobligowani będą do przestrzegania specjalnie dostosowanego do okoliczności regulaminu – informuje świdnicki magistrat. O organizacji najbliższej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości na świdnickim Rynku poinformowane zostały Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy.

W przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej, w tym wprowadzenie przez władze krajowe lub lokalne aktów prawnych uniemożliwiających przygotowanie Giełdy, nastąpić mogą zmiany w organizacji wydarzenia, w tym jego odwołanie.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł96-latka wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podziękowania przekazał jej Jerzy Owsiak
Następny artykuł54-latek ponownie wpadł z „lewym” tytoniem. Pogranicznicy przejęli towar warty blisko 210 tys. złotych [FOTO]