Strona główna 0_Slider 29. finał WOŚP. Kolejny rekord pobity w Świdnicy i Marcinowicach!

29. finał WOŚP. Kolejny rekord pobity w Świdnicy i Marcinowicach!

0

234 704,88 złotych – to deklarowana przez świdnicko-marcinowicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwota uzbierana podczas 29. Finału. Kolejny rok z rzędu swój rekord pobiła „mała gmina z wielkim sercem” – w gminie Marcinowice zebrano ponad 47 tysięcy złotych! Podliczenia przedstawiły również pozostałe sztaby z powiatu świdnickiego, jednak na ostateczne wyniki zbiórek trzeba jeszcze poczekać.

31 stycznia na ulicach Świdnicy można było spotkać 140 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Finał można też było wesprzeć podczas świdnickiej Moto Orkiestry, a także uczestnicząc w licytacjach prowadzonych ze specjalnego studia w Świdnickim Ośrodku Kultury, jak również z wirtualnego studia w Strzelcach Świdnickich. Aukcje odbywały się również w serwisie Allegro.

Mamy rekord! Połączone siły Świdnicy i Gminy Marcinowice uzbierały deklarowaną rekordową kwotę 234.704,88 zł. Na ten sukces pracowali wolontariusze kwestujący na ulicach, Gmina Marcinowice i ich aukcja w Strzelcach, Motoorkiestra, aukcja na Allegro i on-line z desek teatru oraz wpłaty do e-Skarbonek – poinformowała we wtorek, 2 lutego Violetta Sobczak ze świdnickiego sztabu orkiestry.

Środki zebrane podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Blisko 50 tysięcy w Świebodzicach

Z uwagi na trwającą pandemię i obowiązujące obostrzenia, świebodzicki Finał odbył się w zmienionej formie. Miejski sztab prowadził transmisję online, podczas której można było zobaczyć m.in. film dokumentalny „20 lat WOŚP”, występy artystyczne uczniów świebodzickich placówek oraz symboliczne światełko do nieba. Na placu apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2 odbywał się spacer „serduszkowym szlakiem”, sprzedawano wypieki przygotowane przez Klub Seniora oraz Młodzieżową Radę Miejską i uczniów LO, każdy mógł zakupić gadżety w sklepiku darów WOŚP, czy spróbować gorącej grochówki przygotowanej przez restaurację Korona Śląska. Grupa Strzelców Wyborowych Black Coyote Airsoft zaprezentowała sprzęt militarny, a chętne osoby miały okazję postrzelać do tarczy. Dzięki Stowarzyszeniu Sudety Offroad, fani motoryzacji mogli przejechać się samochodami terenowymi.

Jak co roku świebodziccy wolontariusze, którym nie straszny był mróz, chodzili ulicami miasta i zbierali środki do puszek. Powstała również eSkarbonka, czyli wirtualna puszka, do której można było przelewać pieniądze za pośrednictwem internetu. Dodatkowo na Allegro jeszcze przez kilka dni trwać będą licytacje gadżetów i voucherów przekazanych przez darczyńców. Dotychczas zebrana kwota przez świebodzickich wolontariuszy to 49 831,77 zł.

Ponad 41 tysięcy w Żarowie

W sobotę, 30 stycznia na żarowskim targowisku można było nabyć pyszne ciasta upieczone przez panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swoje stanowisko przygotowała także młodzież ze sztabu WOŚP Żarów,zachęcając do kupienia prac przygotowanych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, okolicznościowych kartek wykonanych w ramach akcji „Serce dla Serca” oraz ciast i rogalików upieczonych przez rodziców uczniów. – Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie prac „Serce dla Serca”, naszym niezawodnym mamusiom za pyszne wypieki oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisku na sobotnim Targu Miejskim Żarowie i dorzucili swoje cegiełki na ten szczytny cel. Pomimo pandemii pokazaliśmy swoją solidarność! Udało się nam zebrać 2 532,29 zł. Będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej – czytam na Facebooku sztab WOŚP Żarów.

W dniu finału, 31 stycznia odbyła się tradycyjnie licytacja prowadzona w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, aukcja odbyła się w wersji online. – Żarów kolejny raz pokazał, że ma wielkie serce. To był wyjątkowy finał w wyjątkowych czasach. Dziękujemy, że byliście z nami podczas licytacji. Na koncie sztabu WOŚP Żarów na dzień 31 stycznia 2021 (godzina 22.00) było 41 145,65 złotych. W sumie podczas aukcji udało się wylicytować przedmioty za prawie osiem tysięcy złotych. Hitem okazała się półkolonia w siodle przekazana przez Biały Las Restauracja Hotel Wierzbna, która została wylicytowana za 1050 złotych. Piekarnik i zmywarkę marki Electrolux wylicytowano łącznie za 1500 złotych. Dziękujemy wszystkim za udział w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalne podziękowania należą się naszym telefonistkom Paulinie Denker-Jarosz, Katarzynie Momot, Annie Suchodolskiej i dzielnym wolontariuszkom Lenie i Natalii Momot. Moc podziękowań kierujemy również do prowadzących licytację Iwony Nieradki, Mateusza Michalaka i Adriana Malika. Wielkie dzięki – mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Ponad 34 tysiące w Strzegomiu

Strzegomski finał WOŚP za nami! Finał inny niż wszystkie poprzednie, ale pomimo pandemii pokazaliśmy, że mamy wielkie serca i wsparliśmy działania fundacji kwotą 34 272,13 zł. Wielkie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy dziś prowadzili zbiórkę na ulicach Strzegomia i Jaroszowa, serdeczne podziękowania dla tych osób, które do ich puszek wrzucały pieniądze. Ogromnie dziękujemy darczyńcom, przekazującym fanty na licytacje elektroniczne naszego sztabu! Dziękujemy również tym, którzy wrzucili donacje do naszej sztabowej eSkarbonki. Ukłony dla artystów występujących na scenie SCK w livestreamowym koncercie. Podziękowania dla wszystkich techników ten koncert obsługujących. Wreszcie wielkie dzięki dla wolontariuszy przeliczających zebrane do puszek pieniądze! Brawa dla strzegomskich restauracji McDonalds i Szafir oraz firmy Aryzta za poczęstunek dla wolontariuszy. Dziękujemy także policji za to, że czuwała dziś nad bezpieczeństwem kwestujących! To dzięki Wam znowu radość i uśmiech zagościły na naszych ulicach. Pokazaliśmy, że żaden wirus nas nie pokona i wyGRAMY Z RADOŚCIĄ! Do końca świata i o jeden dzień dłużej. Siema! – przekazali przedstawiciele strzegomskiego sztabu Orkiestry.

Ponad 21 tysięcy w Jaworzynie Śląskiej

Sztab WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska pragnie z całego serca podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną zbiórkę Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworzynie Śląskiej. Zebrane w naszej gminie pieniądze trafiły już bezpiecznie do Banku i oczekujemy na końcowe rozliczenia naszej kwesty przez Fundację WOŚP. Utrzymujemy nasz podany w niedzielę wynik 21.456,68 zł – poinformował jaworzyński sztab.

/opr. mn/

Poprzedni artykułJaka naprawdę jest Laponia? – odwiedź miejsce zamieszkania świętego Mikołaja
Następny artykułPo niefortunnym skoku do wody jest sparaliżowany. Potrzebna pomoc