Strona główna 112 Zakrwawiony mężczyzna, zabłocona ulica i zaginiony owczarek. Interwencje straży miejskiej

Zakrwawiony mężczyzna, zabłocona ulica i zaginiony owczarek. Interwencje straży miejskiej

0

Od 22 do 28 stycznia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 133 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

24 stycznia 2021 roku o godz. 6.44 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał dość niepokojące zgłoszenie. Mieszkaniec ulicy Waryńskiego zauważył zaparkowanego busa, który od dłuższego czasu stał z załączonym silnikiem. W kabinie siedział nieruchomo kierowca. Niestety zgłaszający nie sprawdził co się z nim dzieje lecz zadzwonił do dyżurnego naszej jednostki. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Na szczęście okazało się, że mężczyzna oczekując na inną osobę, po prostu zasnął. Silnik został wyłączony, a interwencję zakończono pouczeniem.

24 stycznia 2021 roku o godz. 19.59 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że w rejonie ulicy Pułaskiego uciekł jego pies rasy owczarek niemiecki. Zgłaszający prosił o pomoc w odnalezieniu czworonoga. Już po kilku minutach do dyżurnego straży zadzwoniła kobieta i zgłosiła, że przy jednym ze sklepów na ulicy Pułaskiego znalazła psa rasy owczarek niemiecki. Informację przekazano właścicielowi zwierzęcia, który potwierdził, że zguba została odnaleziona.

26 stycznia 2021 roku o godz. 12.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące wjazdu do Rynku pojazdu firmy kurierskiej od strony ulicy Grodzkiej. Kierowca nie dostosował się do znaków „nakaz jazdy w prawo” oraz „zakaz wjazdu”. Pomimo, iż nie podjęto interwencji w czasie zdarzenia kierowca nie uniknie odpowiedzialności. Na podstawie zabezpieczonego materiału z nagrań monitoringu, zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Przypominamy, że wjazd do Rynku odbywa się od strony ulicy Kotlarskiej natomiast wyjazd wyłącznie w ulicę Grodzką.

26 stycznia 2021 roku o godz. 18.50 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny w podeszłym wieku, który z zakrwawioną ręką siedział przy ulicy Zachodniej. Mężczyzna nie wiedział jak się nazywa, gdzie mieszka i skąd się tu wziął. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że osoby takiej poszukuje Policja. Okazało się, że był on pacjentem szpitala, z którego oddalił się samowolnie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło chorego do szpitala w którym się leczył.

27 stycznia 2021 roku o godz. 13.09 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia błotem ulicy Słowackiego przez pojazdy wyjeżdżające z placu budowy. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kierownik budowy wyjaśnił, że droga zostanie uprzątnięta niezwłocznie po zakończeniu prac. W dniu następnym strażnicy stwierdzili, iż fatycznie jezdnia jest posprzątana. Interwencję zakończono pouczeniem.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułAkcja zima. Gdzie zgłaszać nieodśnieżoną drogę, chodnik lub przystanek?
Następny artykułŚwidnica pod śniegiem. Jaka prognoza na najbliższe dni? [FOTO]