Strona główna 0_Slider Świdnica pod śniegiem. Jaka prognoza na najbliższe dni?

Świdnica pod śniegiem. Jaka prognoza na najbliższe dni? [FOTO]

0

Zima ponownie zaznaczyła swoją obecność w Świdnicy i regionie. Jaką aurę synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują na najbliższe dni?

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na sobotę, 30 stycznia:

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do około 2 cm. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 31 stycznia:

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie także rozpogodzeniami. W pierwszej połowie nocy miejscami występować będą jeszcze słabe opady śniegu. Lokalnie przy rozpogodzeniach może utworzyć się mgła lub mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -9°C do -6°C. Wiatr słaby, początkowo północno-zachodni, później zmienny.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu, w drugiej połowie nocy zanikające. Lokalnie przy rozpogodzeniach możliwa mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -9°C do -7°C, lokalnie około -12°C. Wiatr słaby, początkowo północno-zachodni, później zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, w drugiej połowie nocy zanikające. Temperatura od -13°C do -10°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -5°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -10°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 1 lutego:

W nocy z niedzieli na poniedziałek pogodnie. Lokalnie możliwa jest mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -11°C do -8°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy z niedzieli na poniedziałek pogodnie. Temperatura minimalna od -15°C do -12°C. Wiatr słaby, zmienny lub południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -10°C do -7°C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później umiarkowany i dość silny, nad ranem porywisty, południowo-wschodni.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych, powodować będzie zamiecie śnieżne.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułZakrwawiony mężczyzna, zabłocona ulica i zaginiony owczarek. Interwencje straży miejskiej
Następny artykuł31 nowych zakażeń w powiecie świdnickim, ponad 300 przypadków na Dolnym Śląsku