Strona główna 0_Slider Wolontariusze na ulicach, licytacje online i na scenie. Świdnica gra z Wielką...

Wolontariusze na ulicach, licytacje online i na scenie. Świdnica gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! [FOTO/VIDEO]

1

140 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami można od rana spotkać na ulicach Świdnicy. Trwa 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który z uwagi na sytuację epidemiczną odbywa się w nieco innym kształcie niż w latach ubiegłych. Od południa licytacje prowadzone są ze specjalnego studia świdnickiego sztabu mieszczącego się w Świdnickim Ośrodku Kultury. Jako pierwszy, za tysiąc złotych, zlicytowany został Orkiestrowy tort przekazany przez cukiernię Kasia.

31 stycznia o godzinie 12.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury ruszyły licytacje blisko 400 fantów przekazanych do świdnickiego sztabu WOŚP. Przebieg licytacji można śledzić na żywo dzięki internetowej transmisji na Facebooku oraz w telewizji Teletop Sudety. Aukcje odbywają się również w serwisie Allegro.

Wśród przedmiotów przekazanych na aukcję znalazły się m.in.: piekarnik z funkcją mikrofalówki od firmy Elektrolux, 30 minutowy lot helikopterem, przelot szybowcem z lądowiska w Świebodzicach, elektryczna hulajnoga przekazana przez Galerię Świdnicką, nocleg w apartamencie z widokiem na centrum Świdnicy od Restauracji Wieża, podkaszarka elektryczna od Leroy Merlin, szklane anioły od Magdaleny i Andrzeja Kucharskich, klubowa koszulka Błażeja Augustyna z Jagiellonii Białystok, koszulka Legii Warszawa z autografami piłkarzy, koszulka Adama Lorenca z autografami zawodników drużyny Cuprum Lubin, ikona Matki Boskiej Fatimskiej, kosze pełne słodkości, torty, sercowe pierniki, skrzynki tradycyjnej polskiej oranżady, zestawy jabłek i soków od SAD Burkatów, przekazane przez Fundację Wspierania Sportu “Łączy nas Football” oryginalne koszulki Juventusu Turyn i Manchesteru United, a także autobiografia Pawła Fajdka z jego autografem, książka Agnieszki Dobkiewicz “Mała Norymberga” z autografem autorki, czy też kukiełka przedstawiająca Jurka Owsiaka wydziergana przez Izę Stankiewicz.

Środki zebrane podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Zobacz relację na żywo ze świdnickiego sztabu:

/mn/

Poprzedni artykułJuż ponad 800 rodzin obdarowanych gminną wyprawką na powitanie najmłodszych mieszkańców
Następny artykułOd 1 lutego koniec godzin dla seniorów, otwarcie galerii handlowych i instytucji kultury