Strona główna Wydarzenia Od 1 lutego koniec godzin dla seniorów, otwarcie galerii handlowych i instytucji...

Od 1 lutego koniec godzin dla seniorów, otwarcie galerii handlowych i instytucji kultury

3

Do 14 lutego przedłużone zostają dotychczasowe obostrzenia związane z epidemią. Wyjątkiem będzie otwarcie od 1 lutego instytucji kultury oraz centrów handlowych. Od poniedziałku znikają również godziny dla seniorów.

Zgodnie z opublikowanym w piątek rozporządzeniem w sprawie w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, dotychczasowe obostrzenia, jak zakaz działalności stacjonarnej restauracji, zamknięcie klubów nocnych, dyskotek, basenów, siłowni i klubów fitness zostają przedłużone do 14 lutego. Usunięto natomiast ograniczenie działalności galerii i centrów handlowych, co oznacza, że otwarte będą mogły być tam wszystkie sklepy przy zachowaniu wytycznych sanitarnych takich, jak zachowanie odpowiedniej odległości i dezynfekcja rąk. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, w dalszym ciągu obowiązywać będzie limit klientów: 1 os./10 m² w sklepach do 100 m², 1 os./15 m² w sklepach powyżej 100 m².

Otwarte mogą być również muzea oraz galerie i instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą. Od poniedziałku znikają godziny dla seniorów, co uzasadniono m.in. planowanym zaszczepieniem tej grupy wiekowej.

W dalszym ciągu ma być ograniczona działalność hotelarska. Rozszerzono jednak krąg osób, które będą mogły korzystać z hoteli m.in. o członków komisji i zespołów właściwych w sprawach egzaminów adwokackiego, radcowskiego, notarialnego, komorniczego, egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą oraz egzaminu dla osób ubiegających się o licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Obecnie hotele są dostępne m.in. dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS, działają też hotele pracownicze.

W piątek opublikowane zostało również rozporządzenie ministra edukacji i nauki, które wydłuża do 14 lutego naukę stacjonarną dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich.

/PAP, opr. mn/

Poprzedni artykułWolontariusze na ulicach, licytacje online i na scenie. Świdnica gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Wolności