Strona główna Kultura „Trzy siostry” on-line

„Trzy siostry” on-line

0

Alchemia Teatralna, działająca w Świdnickim Ośrodku Kultury, zaprasza na kolejny cykl online. Tym razem grupa młodzieżowa zmierzyła się z klasycznym tekstem literatury rosyjskiej – „Trzema Siostrami” Antona Czechowa. Nagrania zostały poprzedzone warsztatami z budowania postaci w oparciu o metody Stanisławskiego oraz Judith Weston poprowadzone przez Andrzeja Błażewicza.

Dramat Czechowa okazał się wyjątkowo bliski warsztatowiczkom. Problemy izolacji, niemożność ucieczki, miłosne niespełnienie – wszystkie te tematy powracają do nas jak bumerang w dialogach Iriny, Olgi, Nataszy i Maszy. Nasz cykl nazwaliśmy „Trzy siostry przesyłają pocztówki” – są to krótkie migawki, które oddają atmosferę dramatu i stanowią zaproszenie do dalszego, samodzielnego zgłębiania tej bogatej literatury.

Od 1 lutego, co drugi dzień punktualnie o godz. 18.00, publikowane będą kolejne odcinki. Oglądać je będzie można na stronach sok.com.pl, alchemiateatralna.pl, ich fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

/ŚOK/

Poprzedni artykułPożegnają działacza antykomunistycznego, zasłużonego dla Świdnicy
Następny artykułDym prosto w okna. Lokator szuka rozwiązania